تلفن همراه

مدل جدید Galaxy S5 با سیستم‌عامل Tizen عرضه می‌شود

شرکت سامسونگ سرانجام نخستین گوشی هوشمند خود مبتنی بر Tizen را ماه گذشته به صورت رسمی معرفی کرد تا این سیستم‌عامل وارد چرخه دستگاه‌های موبایلی شود و این باز قصد دارد یکی از بهترین محصولات خود را به این سیستم متن‌باز مجهز کند.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، گوشی هوشمندی که برای نخستین بار مجهز به سیستم‌عامل Tizen معرفی شد Samsung Z نام دارد و اعلام کرد که امسال فقط وارد کشور کره می‌شود. 
 
این طور که یکی از مراکز خبری هند گزارش داده است، شرکت سامسونگ‌ها این روزها تلاش می‌کند مدل ویژه گوشی هوشمند Galaxy S5 را مجهز به سیستم‌عامل Tizen روانه بازار کند و هم‌اکنون مراحل آزمایش این گوشی پشت‌سر گذاشته می‌شود.
 
این مسئله نشان می‌دهد که تصمیم سامسونگ برای عرضه گسترده این محصول بسیار جدی است و بر این اساس از هم‌اکنون می‌توان پیش‌بینی کرد که بهترین گوشی‌های سامسونگ در آینده نزدیک مبتنی بر Tizen وارد بازار جهان می‌شوند.
 
قیمت هر دستگاه گوشی Galaxy S5 مجهز به Tizen که مراحل آزمایش را پشت‌سر می‌گذارد هم‌اکنون 905 دلار اعلام شده که بسیار گران است. اما باید گفت که اگر این محصول به تولید انبوه برسد و وارد بازار شود قیمت آن به میزان قابل ملاحظه کاهش میابد.
 
 
هنوز جزییات بیشتری در این زمینه منتشر نشده است. حتی برخی منابع آگاه می‌گویند که شاید هرگز گوشی هوشمند Galaxy S5 با Tizen روانه بازار نشود و فقط در مرحله آزمایش باقی بماند.
گوشی Galaxy S5 با Tizen برخلاف Samsung Z نمایشگر بزرگتر و باکیفیت‌تر دارد، به دوربین بهتر مجهز شده است و پردازنده آن با توان بالاتر فعالیت می‌کند.
 

​​