گوشی

همکاری ال‌جی با مک‎آفی برای ضدسرقت شدن G3

چندی پیش، مک‌آفی، بخشی از امنیتی اینتل، و ال‌جی الکترونیکس اعلام کردند که گوشی جدید ال‌جی G3 با نسخه‌ای از برنامه امنیتی موبایلMcAfee Mobile Security  که از پیش روی آن نصب شده عرضه می‌شود.
 
این برنامه شامل امکانات ضدسرقتی است که برای محافظت از کاربران در برابر ریست‌های کارخانه‌ای غیرمجاز و بی‌اجازه طراحی شده است. قابلیت Kill Switch به کاربران امکان می‌دهد تا گوشی خود را از راه دور غیرفعال کنند؛ مثلاً در موارد گم شدن گوشی یا سرقت آن. این نرم‌افزار محتوا را پاک می‌کند و اجازه دسترسی و سرقت اطلاعات شخصی کاربران توسط دیگران را نمی‌دهد.
 
Capture
 
گوشی‌های هوشمند آماج جرائم گوناگونی هستند زیرا ارزش پولی دارند و اطلاعات شخصی کاربران در آنها ذخیره شده است. طبق گزارشات دانشگاه کرِیتون، امریکا سالانه ۵۸۰ میلیون دلار صرف جایگزین کردن گوشی‌های مسروقه می‌کند. افزایش شیوع بدافزارها برای کاربران موبایل جای نگرانی دارد. یافته‌های گزارشات مشتریان امنیت موبایلی مک‌آفی نشان داد که باغ وحش بدافزارهای موبایلی اندروید ۱۹۷ درصد بین دسامبر ۲۰۱۲ تا دسامبر ۲۰۱۳ رشد داشته است.
 
دکتر داچمن وو، رئیس بخش برنامه‌ریزی گوشی‌های هوشمند ال‌جی، گفت: «ما با مک‌آفی در حال همکاری هستیم تا نسخه سفارشی‌شده از نرم‌افزار امنیت موبایلی‌اش را، که برنده جایزه شده است، ارائه دهیم تا توانایی‌های ذاتی ال‌جی را به عنوان جز جدانشدنی از ال‌جی G3 برای ایجاد امنیت بیافزاید. بهره‌گیری از قابلیت Kill Switch یکی از چند نوع ابزارهای متفاوتی است که ما برای اطمینان به کاربران خود به منظور محافظت ساده و جامع آنها در برابر این افق تهدیدآمیز روبه‌فزونی، هم از جنبه آنلاین و هم فیزیکی، ایجاد کرده‌ایم.»
 
ال‌جی G3 از طریق یک مشارکت چندجانبه جهانی، اکنون به نسخه خاصی از نرم‌افزار امنیتی موبایل مک‌آفی مجهز است تا برای کاربران روشی ساده و جامع برای محافظت از خودشان در برابر تهدیدات حریم شخصی و امنیتی و سرقت هویت فراهم کند. آنتی‌ویروس، پشتیبانی از اطلاعات، قفل و پاک‌سازی از راه دور و ردیابی از راه دور، همه از طریق برنامه کاربری مک‌آفی (McAfee) به مدت ۵ سال بدون هیچ هزینه‌ای در دسترس است.
 
قابلیت Kill Switch لایه‌ای اضافی برای محافظت است که به کاربر امکان کنترل گوشی در زمان گم شدن یا به سرقت رفتن را می‌دهد. قفل صفحه McAfee Mobile Security از ریست کارخانه‌ای و تلاش برای روت کردن ممانعت می‌کند و به رمزعبور برای تأیید نیاز دارد. این قابلیت می‌تواند توسط کاربر از طریق گوشی یا یک کنسول وب کنترل شود.
 
جان گیاماتو، معاون ارشد و مدیر کل کسب‌و‌کار مشتریان در مک‌آفی، گفت: «ما با ال‌جی در حال همکاری هستیم تا امنیتی منحصربه‌فرد را ساخته و اعمال کنیم تا به کاربران قدرت دهد زندگی دیجیتالی ایمن‌تر و بدون نگرانی داشته باشند. مشارکت با پیشگامان جهانی در صنعت موبایل مانند ال‌جی یکی از روش‌های زیادی است که ما به روشی خستگی‌ناپذیر روی آن کار می‌کنیم تا راهکارهایی مبتکرانه ارائه دهیم که محاسبات موبایلی را برای مشتریان ایمن‌تر کند.»
 
نرم‌افزار McAfee Mobile Security از پیش در ال‌جی G3 نصب شده و قابلیت Kill Switch به طور خودکار در این گوشی از ۲۸ مه فعال شده است. دیگر کاربران می‌تواننند این برنامه امنیتی موبایل مک‌آفی را از فروشگاه مجازی گوگل به نام Google Play Store به طور رایگان دانلود کنند.

​​