تلفن همراه

رگولاتوری: مخابرات در 10استان نقدا به مشترکان خسارت پرداخت میکند!

منبع: Fars News
معاون نظارت رگولاتوری گفت: سال گذشته مخابرات در 19 استان در فروش اینترنت کم فروشی کرد که پس از پیگیری این خسارت به صورت حجم اضافه برای مشترکان اعمال شد؛ اکنون خسارت کم فروشی جدید این شرکت در 10 استان، نقدا جبران خواهد شد.
 
 
 
به تازگی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از کم‌فروشی اینترنت مخابرات در 10 استان خبر داده است.
 
بنابراین اعلام، در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، فارس، کردستان، گیلان و مازندران، با ارزیابی تناسب پهنای باند تامین و عرضه شده، مشخص شده مخابرات‌های استانی اقدام به فروش بیش از حد مجاز پهنای باند به مشترکان و فروش اینترنت بی‌کیفیت کرده‌اند.
 
به این ترتیب به گفته حسن رضوانی معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری، این شرکت‌ها موظف شده‌اند علاوه بر توقف جذب مشترک جدید، ارتقاء پهنای باند و کیفیت سرویس، خسارت مشترکین فعلی را مطابق توافقنامه سطح خدمات (SLA) پرداخت کنند.
 
سال گذشته نیز رگولاتوری از تخلفی مشابه توسط 19 شرکت‌ مخابرات استانی خبر داده بود.
 
تکرار این تخلف، سوالی در خصوص سرنوشت مقابله با این تخلف و راه‌های جلوگیری از تکرار آن را به وجود می‌آورد.
 
حسن رضوانی در پاسخ به این سوال که رگولاتوری با چه روشی خسارت مشترکان را مطالبه خواهد کرد و آیا مشترکان متضرر شده سال گذشته خسارت خود را دریافت کرده‌اند، گفت: هم‌اکنون برای دریافت خسارت مشترکان، پرونده تعزیراتی توسط سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کننده تشکیل شده است.
 
وی ادامه داد: در مورد تخلف سال گذشته نیز خسارت مشترکان به صورت دریافت حجم اضافه جبران شد اما امسال پیگیر این هستیم که خسارت به صورت نقدی جبران شود.
 
 

​​