فناوری اطلاعات

گارتنر پیش‌بینی خود برای درآمد بازار جهانی ICT را تغییر داد

مرکز تحقیقاتی گارتنر در آخرین گزارش خود پیش‌بینی‌های قبلی برای میزان پرداخت پول در صنعت جهانی فناوری اطلاعات طی سال 2014 میلادی را تغییر داد و اعلام کرد که امسال بازار جهانی با کاهش درخواست برای خرید محصولات جدید مواجه می‌شود.
 
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این مرکز تحقیقاتی هم‌اکنون پیش‌بینی کرده است که طی سال جاری میلادی 3.7 تریلیون دلار در بازار جهانی فناوری خرج شود که رقم یاد شده رشد 2.1 درصدی نسبت به درآمد این بازار در سال 2013 را نشان می‌دهد. با این وجود، مرکز تحقیقاتی گارتنر چندی پیش رشد 3.2 درصدی این بازار در سال 2014 میلادی را پیش‌بینی کرده بود.
 
گارتنر اعلام کرد که کاهش میانگین قیمت تلفن‌های همراه و پایین آمدن میزان درخواست مردم برای خرید تبلت‌های جدید موجب شده است تا از رشد در بازار سخت‌افزاری جهان کاسته شود و امسال بازار دستگاه‌های الکترونیکی رشد 1.2 درصدی را تجربه کند.
 
این در حالی است که درخواست بازار جهانی برای استفاده از مراکز داده، خدمات سازمانی و خدمات پردازش ابری همچنان رو به افزایش است.
 
"ریچارد گوردون"(Richard Gordon) مدیر تحقیقات گارتنر در این خصوص گفت: «کاهش قیمت‌ها به دلیل رقابتی‌تر شدن بازار، نبود تفاوت قابل ملاحظه بین محصولات جدید و افزایش دسترسی کاربران به راهکارهای جایگزین و ارزان باعث شده است پیش‌بینی برای رشد بازار جهانی ICT در سال 2014 میلادی تغییر کند».
بازار جهانی دستگاه‌های الکترونیکی شامل رایانه‌های شخصی، رایانه‌های فوق‌همراه، تلفن‌های همراه، تبلت‌ها و چاپگرها امسال رشد 1.2 درصدی را تجربه می‌کند تا مجموع درآمدهای آن به 685 میلیارد دلار برسد.
 

​​