فناوری اطلاعات

معرفی پردستمزدترین مشاغل IT در آمریکا

منبع: همکاران سیستم
یافته‌های یک مطالعه که در آمریکا انجام گرفته است نشان می‌دهد حقوق و دستمزد توسعه‌دهندگان نرم‌افزارهای تحت اندروید امسال ۶ درصد افزایش داشته است و در مقابل حقوق توسعه‌دهندگان آی‌اواس فقط یک درصد افزایش یافته است.
 
به گزارش وب‌سایت computerworld، اطلاعات گردآوری‌شده توسط شرکت موندو (Mondo) نشان می‌دهد توسعه‌دهندگان نرم‌افزارهای تحت اندروید سالانه بین ۱۱۰ هزار تا ۱۵۵ هزار دلار و توسعه‌دهندگان نرم‌افزارهای تحت آی‌اواس نیز بین ۱۰۵ هزار تا ۱۵۵ هزار دلار  دستمزد می‌گیرند. اگرچه دستمزد این دو گروه از توسعه‌دهندگان برابر به نظر می‌رسد اما دستمزد توسعه‌دهندگان نرم‌افزارهای اندرویدی در یک سال گذشته ۶ درصد و دستمزد توسعه‌دهندگان IOS نیز یک درصد افزایش داشته است.
شرکت موندو همچنین دریافته است استخدام نیرو به صورت قرادادی و موقتی در صنعت آی‌تی افزایش یافته است. ۴۸ درصد از مدیران کارگزینی که در مطالعه موندو شرکت کرده‌اند گفته‌اند قصد دارند در ۱۲ تا ۱۸ ماه آینده نیروهای مورد نیاز خود را بیشتر به صورت قراردادی استخدام کنند تا دایمی. افزایش اتکا به نیروهای قراردادی موضوعی است که شرکت کامپیوتر اکونومیک نیز در مطالعات خود بدان پی برده است. این شرکت دریافته است که در برخی شرکت‌ها نسبت نیروهای قراردادی به ۱۷ درصد رسیده است که این رقم از اواخر دهه ۱۹۹۰ به بعد بی‌سابقه بوده است.
 
بر اساس این گزارش، شرکت موندو فهرستی از پردستمزدترین مهارت‌های آی تی در آمریکا را منتشر کرده است که پست مدیر متصدی اطلاعات (CIO) و مدیر متصدی فناوری (CTO) در رأس آن هستند. کسانی که این پست را تصاحب می‌کنند سالانه بین ۱۵۰ هزار تا ۲۳۰ هزار دلار درآمد دارند. مدیران متصدی امنیت نیز با درآمد بین ۱۳۵ هزار تا ۲۰۰ هزار دلار در جایگاه دوم قرار دارند. مهارت معماری نرم‌افزار نیز در رده سوم این جایگاه قرار دارد که دستمزدی بین ۱۳۰ هزار تا ۱۷۰ هزار دلار بابت آن پرداخت می‌شود. معاونت واحد فناوری‌های اطلاعاتی نیز با دستمزدی بین ۱۳۰ هزار تا ۱۶۵ هزار دلار در رده بعدی قرار دارد. شعل مدیریت واحد فناوری‌های اطلاعاتی نیز با درآمدی بین ۱۲۵ هزار تا ۱۶۵ هزار دلار در جایگاه پنج است. شرکت موندو مهارت معماری شبکه را نیز در رده ششم قرار داده است. کسانی که از این مهارت برخوردار باشند بین ۱۲۵ هزار تا ۱۵۰ هزار دلار دستمزد دریافت می‌کنند. مشاغلی مثل معاونت واحد مهندسی، معاونت واحد زیرساخت‌ها و مدیریت امنیت سیستم‌های اطلاعاتی نیز به ترتیب در جایگاه‌های هفتم تا نهم قرار دارند. جایگاه دهم این فهرست نیز به مدیریت پایگاه‌های داده MySQL اختصاص یافته است.

​​