تلفن همراه

دسترسی به بانک اطلاعات شهری ایران روی نرم‌افزار موبایل کی‌کجاس

دسترسی به بانک اطلاعات شهری ایران روی نرم‌افزار موبایل کی‌کجاس ممکن میشود.
 
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، با نرم‌افزار موبایل کی‌کجاس، در هر کجای ایران با استفاده از قابلیت مکان‌یابی گوشی خود می‌توان محل دقیق خود را روی نقشه دیده و علاوه بر جستجوی مکان‌های موردنظر، پیشنهادهای دیگران را نیز مشاهده کرد.
 
 
این نرم‌افزار یک سرویس مکان‌محور است. به این معنی که محل دقیق تمام مکان‌ها روی نقشه مشخص شده است و با دیدن آدرس پستی یک مکان و با دیدن موقعیت آن روی نقشه حتی مسیر رسیدن به آن نقطه را می‌توان به سرعت حدس زد.
 
بانک اطلاعات شهری با محتوای باز کی کجاس به همه کاربرانش اجازه کپی یا تغییر در اطلاعات را می‌دهد. در ضمن، هر کسی می‌تواند اطلاعات یک کسب و کار، یا هر نقطه مورد توجه دیگری را به سیستم اضافه کند تا دیگران هم بتوانند از آن استفاده کنند.
 
به منظور دقیق و سالم ماندن اطلاعات، مشابه ویکی پدیا تغییرات در سیستم توسط اشخاصی مورد بررسی قرار گرفته و سپس در سیستم ثبت خواهند شد و درحال حاضر بیش از ۵۰۰ هزار مکان ثبت شده در ایران روی این نقشه قرار دارد.
 
 
این نقشه به زبان فارسی است و تا حد امکان سعی شده اشکالات دیگر نقشه‌های موجود روی آن برطرف شده، و نقشه‌ای به روز و کامل تولید شود.
 
سرویس کی‌کجاس در داخل ایران میزبانی شده است و نقشه‌ها در نسخه موبایل کی کجاس علاوه بر حالت آنلاین، به صورت آفلاین هم قابل استفاده است. به این ترتیب، علاوه بر سرعت بیشتر، کاربر هزینه کمتری بابت اینترنت موبایل پرداخت خواهد کرد.
 
به گزارش ایستنا، وبسایت کی کجاست از طریق نشانی http://www.kikojas.com قابل دسترسی است. 

​​