تلفن همراه

آیا گوشی‌های ویندوزی رقیبی برای اندروید می‌شوند؟

منبع: ایسنا
تعداد برنامه‌های موجود در فروشگاه اینترنتی گوشی‌های ویندوزی مایکروسافت به عدد 300 هزار رسیده ولی این شرکت هنوز با برخی مشکلات قدیمی روبرو است.
 
 
به نقل از پی سی ورلد، براساس اعلام مایکروسافت، فروشگاه برنامه و بازی گوشی‌های ویندوزی در حال حاضر 300 هزار برنامه دارد در حالیکه این رقم در دسامبر گذشته 200 هزار برنامه بود.
 
البته بیشتر افراد به این تعداد برنامه احتیاج ندارند و کاربران به طور متوسط ماهانه حدودا به 20 برنامه احتیاج پیدا می‌کنند اما بزرگ بودن فروشگاه برنامه‌های یک سیستم عامل باعث میشود کاربر دقیقا آنچه را که میخواهد پید کند.
 
همچنین مایکروسافت در زمینه تعداد نرم افزارها از رقبای خود یعنی اندروید گوگل و آی اُ اس اپل که بیش از یک میلیون برنامه در فروشگاه خود دارند بسیار عقب تر است.
 
مایکروسافت همچنین به جز بحث تعداد مشکلات بزرگتری نیز دارد. این شرکت هرازگاهی توسعه دهندگان را به تولید برنامه‌های ویندوزی ترغیب می‌کند.
 
این شرکت همچنین برخی شرکت‌های بزرگ را به دلیل تکرار بدون اجازه برنامه‌های آنها عصبانی کرده است. البته به نظر میرسد مایکروسافت اخیرا این کار را متوقف کرده است.
 
این شرکت همچنین با بحث کیفیت مواجه است. بسیاری از توسعه دهندگان و برنامه نویسان سیستم عامل ویندوز موبایل را عقبتر از رقبا
 
می‌بینند. برنامه‌های جدیدی که برای آی ا اس یا اندروید معرفی می‌شوند یا برای ویندوز موبایل معرفی نمی‌شوند و یا زمان زیادی می‌کشد تا برای گوشیهای ویندوزی معرفی شوند که باعث عدم رغبت کاربران به ویندوز موبایل می‌شود.
 
اما با این حال مایکروسافت عقب ننشسته و اخیرا تعداد برنامه‌های موجود برای سیستم عامل خود را افزایش داده و با تمرکز روی گوشیهای ارزان قیمت به دنبال جذب کاربران بیشتر برای محصولات خود و سرانجام جلب توسعه دهندگان به پلت فرم موبایلی خود است.

​​