امنیت

IBM تمرکز خود را بر حوزه امنیت کسب و کارها افزایش داده است

منبع: همکاران سیستم
IBM شرکت Lighthouse را که تولیدکننده محصولات امنیتی است خریداری کرده است و قصد دارد از فناوری این شرکت در بخش نرم‌افزارها و خدمات مدیریت هویت استفاده کند.
 
به گزارش وب‌سایت computerworld، شرکت IBM از خرید گروه امنیتی لایت هاوس که یک شرکت عرضه‌کننده خدمات مدیریت هویت برای کسب و کارهای تجاری است خبر داده است. خدمات این شرکت تحت فناوری پردازش ابری عرضه می‌شود. IBM دو هفته پیش نیز شرکت CrossIdeas را که عرضه‌کننده نرم‌افزارهای ویژه کنترل برنامه‌ها و خدمات تحت پردازش ابری مورد استفاده کارکنان است، خریداری کرد و قرار است از فناوری این دو شرکت در بخش راهکارهای تحت پردازش ابری هویت مدیریت خود استفاده کند. تاکنون جزئیات بیشتری درباره معامله این دو شرکت با یکدیگر منتشر نشده است.
 
بر اساس این گزارش، شرکت IBM اعلام کرده است قصد دارد از ترکیب این دو شرکت مجموعه کاملی از نرم‌افزارها و خدمات امنیتی را عرضه کند که کسب و کارهای کاربر به کمک آن می‌توانند هویت کاربران نرم‌افزارها و برنامه‌های خود را کنترل و مدیریت کنند. کسب و کارهای تجاری به کمک راهکارهای مدیریت هویت می‌توانند مطمئن شوند که محتواهای دیجیتال و خدمات رایانه‌ای آن‌ها فقط در دسترس کسانی قرار می‌گیرد که واقعاً اجازه این کار را دارند.
 
امنیت کسب و کارها از جمله حوزه‌هایی است که IBM توجه خاصی به آن مبذول داشته است. این شرکت سالانه بیش از یک میلیارد دلار در زمینه پژوهش‌های مرتبط با امنیت کسب و کارها هزینه می‌کند و در حال حاضر شش هزار پژوهشگر و توسعه‌دهنده راهکارهای امنیتی را که در ۲۵ مرکز تاسیسات امنیتی در سراسر جهان مشغول فعالیت هستند، در استخدام خود دارد. سرمایه‌گذاری این شرکت در حوزه خدمات امنیتی ظاهراً موفقیت‌آمیز بوده است، چرا که در درآمد IBM از محل عرضه خدمات و محصولات امنیتی در نیمه اول امسال حدود ۲۰ درصد افزایش داشته است.

​​