تلفن همراه

صداقت حلقه گمشده روابط عمومی های مخابرات

همراه اول: شبکه‌مان در مناطق زلزله‌زده هیچ اختلالی ندارد/خبرنگاران محلی: فقط ایرانسل آنتن می‌دهد!

scrzelzel.jpg

در حالی که همراه اول روزگذشته، به طور رسمی و از طریق صدور اطلاعیه ای، مدعی شده بود که با وجود وقوع زلزله ۶.۱ ریشتری در استان ایلام، ترافیک شبکه در مناطق زلزله زده برای مشترکین این شبکه، روان و بدون اختلال است، خبرنگاران محلی در مناطق زلزله زده، خلاف این موضوع را گزارش کرده و می‌گویند در این مناطق تلفن های ثابت و همراه اول از کار افتاده و فقط شبکه ایرانسل سرویس دهی می‌کند.
 
 
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، روز گذشته همراه اول طی اطلاعیه ای که عملا بازنویسی اطلاعیه مشابه ایرانسل در این زمینه بود، اعلام کرد که "پس از وقوع زلزله در مناطق جنوبی استان ایلام، شبکه اپراتور اول در آن مناطق کاملاً پایدار بوده و انتقال ترافیک بدون هیچگونه اختلالی صورت می گیرد". بر اساس این گزارش "دقایقی پس از وقوع زلزله، تیم های فنی همراه اول در مناطق زلزله زده بویژه منطقه مورموری حاضر شده و از حصول سرویس دهی مناسب شبکه اطمینان حاصل کردند".
"انتقال آنتن های BTS اضطراری به مناطق زلزله زده، افزایش ظرفیت سایت های موجود و بازدید از کلیه سایت های منطقه و  حصول اطمینان از عملکرد مناسب آنها، از دیگر اقداماتی بوده که همراه اول اعلام کرده در مناطق زلزله زده انجام داده است.
در پایان این اطلاعیه تصریح شده بود "با اقدامات پیشگیرانه و تسریع در اقدامات پس از وقوع زلزله، علی رغم افرایش بسیار زیاد ترافیک منطقه، سرویس دهی مناسب به هم وطنان زلزله زده میسر شده است".
 
این در حالی است که خبرنگار خبرگزاری شبستان در استان ایلام، از مناطق زلزله زده، خلاف این موضوع را مخابره کرده و در گزارش خود تصریح داشته "زمین لرزه موجب شد که خطوط تلفن همراه و ثابت در این مناطق نیز دچار آسیب شود و فقط خطوط ایرانسل در این مناطق جوابگوی تماس های مردمی برای آگاهی از احوال یکدیگر بوده است".
 
shabestanzelzel.jpg
 

​​