فناوری اطلاعات

منع تبلیغات غیرمجاز در فضای مجازی به صحن مجلس می آید

منبع: MehrNews
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با یک فوریت طرح منع تبلیغات و معرفی محصولات و خدمات غیرمجاز آسیب رسان به سلامت از فضای مجازی و شبکه‌های ماهواره‌ای موافقت کردند.
 
مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز یکشنبه با یک فوریت طرح منع تبلیغات و معرفی محصولات و خدمات غیرمجاز و آسیب رسان به سلامت از فضای مجازی و شبکه‌های ماهواره‌ای با 157 رای موافق، 13 رای مخالف و 9 رای ممتنع از مجموع 221 نماینده حاضر در صحن موافقت کرد.
 
عبدالرحمن رستمیان، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به عنوان طراح این طرح گفت: برخی از قوانین نیازمند به روز رسانی هستند به ویژه قوانین مرتبط با سلامت مردم دارای اهمیت بسیاری است.
 
وی افزود: از طرف دیگر قوانین باید بازدارنده باشد تا سلامت جامعه به خطر نیفتد، این طرح در جهت حفظ و صیانت از حقوق مصرف کننده در حوزه دارو و موارد غذایی تدوین شده است.
 
به گفته این نماینده مجلس شورای اسلامی هم اکنون برخی از شرکت‌ها مجوز ندارند و تعدادی از آنها نیز دارای مجوز هستند اما تخلفاتی را انجام می‌دهند پس این طرح برای برخورد با این دو گروه است.
نماینده مردم دامغان گفت: بر اساس آمارها به خاطر تبلیغات سوء ماهواره‌ای در چند روز اخیر سه نفر فوت کرده اند.
 
همچنین غضنفرآبادی نماینده مردم بم در موافقت با این طرح گفت: چرا در تلویزیون کرم حلزون تبلیغ می‌شود اما بعداً اعلام می‌شود که این محصول مضر است، آیا این گونه تبلیغات نیاز به قانون ندارد.
 
وی افزود: اگر شبکه‌های ماهواره‌ای به صورت گسترده دروغ بگویند آیا ما باید ساکت بنشینیم؟ برخی تبلیغات رسانه‌های ما از تبلیغات ماهواره‌ای نشات می‌گیرد.
وی گفت: مردم انتظار دارند رسانه‌ها راست بگویند و موضوعات درست بیان شود بنابراین نیاز به قانونی در این حوزه داریم.

​​