تحلیل بازار

اشتیاق دارندگان گوشی‌های هوشمند به دانلود نرم‌افزارهای همراه کاهش یافته است

منبع: همکاران سیستم
smartphone-appsیافته‌های یک مطالعه نشان می‌دهد بخش قابل توجهی از دارندگان گوشی‌های هوشمند علاقه‌ای به دانلود اپ و نرم‌افزار همراه ندارند.
 
به گزارش وب‌سایت theinquirer، انتشار یافته‌های مطالعه‌ای که حکایت از کاهش علاقه دارندگان گوشی‌های هوشمند به دانلود نرم‌افزارهای همراه دارد، نگرانی توسعه‌دهندگان این نرم‌افزارها را برانگیخته است. شرکت بریتانیایی Deloitte در مطالعه‌ای دریافته است که ۳۱ درصد دارندگان گوشی‌های هوشمند در یک دوره یک ماهه هیچ اپ و نرم‌افزاری بر روی گوشی خود دانلود نکرده‌اند و آمار دانلود ماهیانه این اپلیكیشن‌ها در سال ۲۰۱۴ به اندازه قابل توجهی کاهش یافته است. سال گذشته دارندگان گوشی‌های هوشمند به طور متوسط در هر ماه ۲.۳۲ اپلیكیشن بر روی گوشی خود دانلود کرده‌اند. این رقم امسال به ۱.۸۲ مورد رسیده است.
 
یافته‌های این مطالعه نشان می‌دهد حدود یک سوم دارندگان گوشی‌های هوشمند حتی زحمت بازدید از اپ‌استورهای iTunes اپل و یا Google Play اندروید را هم به خود نداده‌اند. حدود ۹۰ درصد دارندگان گوشی‌های هوشمند نیز گفته‌اند هرگز برای دانلود اپلیكیشن‌ها و سایر محتواهای ویژه گوشی‌های هوشمند پولی پرداخت نکرده‌اند. انتشار این گزارش نگرانی توسعه‌دهندگان نرم‌افزارهای همراه را برانگیخته است.
 
پاول لی، یکی از تحلیلگران شرکت Deloitte گفته است: در بریتانیا هم‌اکنون با محدودیت حجم دانلود از اپ‌استورها مواجه هستیم. دارندگان جدید گوشی‌های هوشمند علاقه کمتری به دانلود اپ‌ها دارند و از اشتیاق آن‌ها به این نرم‌افزارها کاسته شده است و در سطح جهانی نیز دسترس‌پذیری اپلیكیشن‌های [پولی] کاهش یافته است. طنز ماجرا نیز در اینجاست که هرچه که اپلیكیشن‌ها بهتر و با کیفیت‌تر باشند، افراد به مدت بیشتری از آن‌ها استفاده می‌کنند و این بدان معنا است که تمایل آن‌ها به استفاده از اپلیكیشن‌های جدید کاهش می‌یابد.

​​