رگولاتوری

امضای تفاهم نامه همکاریهای بین وزارتخانه‌های ارتباطات، فرهنگ و صنعت

تفاهم نامه همکاریهای سه جانبه، باحضوردکترواعظی،دکترجنتی ومهندس نعمت زاده ،امروز11شهریورماه، درمحل دائمی نمایشگاهها، امضاء شد.
  
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ،در این مراسم دکتر واعظی با تشکر از ابتکار در همکاری های سه جانبه بین سه وزارتخانه گفت: موضوع اصلی این نشست ایجاد بستر همکاری های سه جانبه بین سه وزارتخانه  است.
 
وی بر ضرورت بهره برداری بیشتر از امکانات سه جانبه تأکید کرد و گفت: به دنبال هم افزایی بیشتر بین سه وزارتخانه هستیم.
 
واعظی با تأکید بر اینکه امروزه در کشورهای توسعه یافته اطلاعات و فناوری های اطلاعاتی زیرساخت و پیشران توسعه است، افزود: دولت و مجلس شورای اسلامی توجه ویژه ای به حوزه ICT در کشور دارند.
وزیر ارتباطات اظهار داشت: در زمینه فرهنگ لازم است همه امکانات زیرساختی کشور، در خدمت به تمدن اسلامی، اعتقادات دینی و فرهنگ غنی اسلامی بکار گرفته شود.
 
 
وی افزود: ICT به عنوان توانمندساز بخش های دیگر عمل می کند که نمونه آن استفاده بانکها از IT بود که تحولی در عرصه بانکداری ایجاد کرد.
 
در این مراسم مهندس نعمت زاده وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: بحث فرهنگ یکی از مباحث جدی نظام جمهوری اسلامی است و آمیختگی آن با علوم جدید بالاخص ارتباطات و فناوری اطلاعات و کلیه دانش های مرتبط در زمینه سخت افزار و نرم افزار بر کسی پوشیده نیست.
 
وی بر آمیختگی تکنولوژی های ارتباطی و اقتصاد تاکید کرد و افزود: این تفاهم نامه پایه ای برای ارتباط بیشتر همکاران بخش خصوصی، اصناف و تشکل های مختلف است که با هم فکری یکدیگر به عنوان بخشی از حاکمیت در خدمتشان هستیم.
 
وزیر صنعت معدن و تجارت ادامه داد: در جلساتی که برای برگزاری نمایشگاه ها با بخش خصوصی داریم، استعدادهایی را در زمینه سخت افزار و نرم افزار مشاهده می کنیم که حتی توانسته اند برنامه هایشان را به کشورهای دیگر صادر کنندبنابراین استفاده از این استعدادهای فضای کسب و کار را رونق می بخشد.
 
در ادامه این مراسم: دکتر جنتی وزیر فرهنگ ارشاد اظهار داشت: یکی از ویژگی های دولت یازدهم انسجام، همبستگی و هماهنگی در حیطه کاری است که بین وزارتخانه های مختلف وجود دارد .این تفاهم نامه همکاری های مشترک بین سه وزارتخانه را افزایش خواهد داد
 
جنتی ادامه داد:درتلاشیم برای هم افزایی بیشتر،وزارتخانه های مختلف رادرجهت پیوست فرهنگی پروژه های ملی یاری رسانیم و درکنارآن شبکه ملی فرهنگ راکه ازوظایف این وزارتخانه است به منصه ظهوربرسانیم.
 
از سوی دیگر، تفاهم نامه همکاری های دوجانبه وزارت ارتباطات وصنعت،معدن وتجارت صبح امروزباحضوردکترواعظی ومهندس نعمت زاده امضاشد.
  
در این مراسم دکتر واعظی با توجه به ابلاغ سیاستهای کلان اقتصاد مقاومتی ،توسط مقام معظم رهبری گفت:این تفاهم نامه برای رسیدن به اقتصاد و صنعت دانش بنیان ما را یاری خواهد کرد.
 
 
وی با تاکید بر اینکه کمیته ویژه ای متشکل از  معاونان و مدیران دووزارتخانه برای پیگیری مصوبات و اجرایی شدن آنها تشکیل خواهد شد، افزود: روح حاکم بر اقتصاد مقاومتی، حمایت از بخش خصوصی است.
وزیرارتباطات با اشاره به اینکه جوانان و فارغ التحصیلان در رشته های کامپیوتر، IT و مخابرات می توانند نیازمندی های ما را در عرصه سخت افزار و نرم افزار تأمین کنند افزود:اگر سه وزارتخانه از تصمیمات کمیته های تشکیل شده برای اجرایی شدن فعالیتها حمایت کنند؛ مطمناً هستم در عرصه IT تحولات مفیدی مشاهده خواهیم کرد.
 
در ادامه مهندس محمدرضانعمت زاده، وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: این تفاهم نامه به گسترش همکاری های فی مابین بین دو وزارتخانه، واحدها، اصناف و تشکل ها کمک خواهد کرد وما باید به عنوان بخشی از حاکمیت ،درخدمتشان باشیم.

​​