تلفن همراه

یک ماده با دوازده بند به پروانه مخابرات اضافه میشود

رگولاتوری اصلاحات پروانه مخابرات برای دریافت پروانه 3G را اعلام کرد: اصلاح تعهدات توسعه دیتا، سرانه نرخ بیت، تغیین سهم مخابرات از بازار

mobile data.jpeg

به گفته معاون رگولاتوری، اصلاح تعهدات توسعه در بخش دیتا و ADSL، نرخ بیت به ازای هر کاربر و تعیین سهم مخابرات در بازار، بخشی از اصلاحیه پروانه شرکت مخابرات در جریان دریافت مجوز 3G است.
 
صادق عباسی شاهکوه در گفت‌وگو با فارس با اشاره به اصلاحات پروانه مخابرات در جریان اعطای مجوز 3G، اظهار داشت: در جریان بررسی شروط دریافت مجوز 3G از سوی اپراتورها، فرصتی فراهم شد تا شرایط و محدودیت‌هایی در پروانه مخابرات به عنوان اپراتور غالب در بازار، گنجانده شود که به این ترتیب یک ماده با 12 بند به پروانه این اپراتور اضافه شد.
 
وی ادامه داد: بخش اعظم مذاکرات در این بخش بود و اتفاقا یکی از دلایلی که مذاکرات با همراه اول برای دریافت مجوز نسل 3 نسبت به ایرانسل طولانی شد، همین ماده بود.
 
معاون بررسی‌های فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: از جمله این شروط، اصلاح تعهدات توسعه و اجرا در بخش دیتا و ADSL بود. گسترش دیتای این اپراتور در 8 شهر توسعه یافته، مشروط به ورود به شهرهای کوچک شده و نمی‌تواند تنها در شهرهای بزرگ سرویس ارائه کند.
 
وی ادامه داد: همچنین موضوع Bit rate (نرخ بیت به ازای هر یوزر) در پروانه این اپراتور شفاف شده است.
عباسی تصریح کرد: علاوه بر این، در پروانه این اپراتور بخشی با موضوع سهم مخابرات در بازار پیش‌بینی شده که فعلا جای عدد این سهم خالی است و هر زمان روی این عدد به جمع‌بندی رسیدیم، اپراتور موظف به رعایت آن است.
 
معاون رگولاتوری خاطرنشان کرد: برای تعیین سهم مخابرات منتظر تعیین تکلیف اپراتورهای ارتباطات ثابت هستیم تا ببینیم این اپراتورها چطور فعالیت می‌کنند و تا چه اندازه می‌توانیم برای توسعه این بخش به آنها اتکا کنیم.
 
وی یادآور شد: اصلاحیه پروانه مخابرات پس از نهایی شدن و اعطا، در دسترس عموم قرار داده می‌شود.

​​