امنیت

با تاکید بر ضرورت تامین امنیت شبکه های اجتماعی اظهار شد

رئیس پلیس: موافق بسته شدن شبکه‌های اجتماعی نیستم

فرمانده نیروی انتظامی ایجاد بستر برای فعالیت شبکه های اجتماعی و مجازی را کافی ندانست و گفت: در کنار آن باید امنیت این شبکه ها نیز تامین و رعایت شود، این مسئله ای است که همه دنیا به آن تاکید دارند.

به گزارش مهر، سردار اسماعیل احمدی مقدم عصر سه شنبه در بدو ورود به اردبیل در جمع خبرنگاران اضافه کرد: شورای عالی فضای مجازی بستر لازم برای فعالیت شبکه های اجتماعی را ایجاد کرده، در توسعه این فضا نیز باید ملاحظات امنیتی و ایمنی رعایت شود.
 
وی توسعه این شبکه ها را با شروط امنیتی مورد توجه قرار داد و افزود: ناجا به عنوان ضابط در این مسئله اقدام می کند و براساس آن به اعمال مجرمانه و پیشگیرانه توجه دارد، من موافق بسته شدن این شبکه ها نیستم اما باید مسائل و ملاحظات امنیتی رعایت شود.
 
وی ادامه داد: نیروی انتظامی تا رسیدن به نقطه مطلوب تلاش خواهد کرد، البته این نیازمند توجه ویژه است، بویژه با افزایش ناامنی های پیرامون و شرایط موجود این توجه باید از سوی مجلس و در تدوین برنامه ششم بیشتر شود.
فرمانده ناجا عنوان کرد: اعتقا داریم که جمهوری اسلامی باید بگونه ای شرایط را رقم بزند که دارای بالاترین امنیت در منطقه باشیم.
 

​​