لبه تکنولوژی

حضور مجازی و سه‌بعدی مدیر افشاگر ویکی‌لیکس در کنفرانس آمریکا

منبع: Fars News
جولیان آسانژ مدیر سایت افشاگر ویکی‌لیکس توانست با استفاده از فناوری نمایش سه‌بعدی تصاویر ویدیویی، به طور مجازی از سفارت اکوادور در انگلیس خارج شده و در کنفرانسی در آمریکا حضور یابد.
 
 
 
به نقل از راشیاتودی، حاضران در کنفرانس 2014 Nantucket شاهد آن بودند که آسانژ به طور مجازی در جمعشان حاضر شده و در مورد سانسور، کنترل دولتی و تحریف تاریخ سخن می‌گوید.
 
 
گفت‌وگوی وی با فیلمسازی به نام Eugene Jarecki به عنوان مراسم اختتامیه این کنفرانس درنظر گرفته شده بود. وی در این بخش نظرات خود در مورد اهمیت تحقیقات و دسترسی آزاد به اطلاعات و خطرات سانسور را با حضار در میان گذاشت.
 
وی در بخشی از سخنان خود به شدت به گوگل به علت همکاری با آژانس امنیت ملی آمریکا حمله کرد و سیاست‌های نظارتی و جاسوسی دولت این کشور را هم زیر سوال برد. آسانژ با اشاره به ویژگی های جهان دیجیتال گفت: در این عصر مردم نمی توانند به سادگی تاریخچه کارهای خود را پاک کنند.
 
وی میزان آموزش های عمومی ارائه شده به مردم در پنج سال اخیر را هم بی سابقه دانست و گفت: امروزه بیشترین تعداد مردم در بیشترین گستره جغرافیایی در حال یادگیری مطالبی در مورد محیط زیست و پیچیدگی های محیط بین‌المللی هستند. بهترین راه تغییر امور اقدام عملی است. لذا ما باید از همدیگر و از گذشته بیاموزیم.
 
- See more at: http://farsnews.com/newstext.php?nn=13930707000256#sthash.RWWzIqHz.dpuf

​​