فناوری اطلاعات

راپلر گزارش داد: 53 میلیون نفر در ایران آفلاین هستند

بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد که 53 میلیون نفر در ایران از اینترنت استفاده نمی‌کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه راپلر، گزارش‌ها حاکی از این است که چهار میلیارد و 400 میلیون نفر در سراسر جهان به اینترنت دسترسی ندارند.
 
از مجموع افرادی که در سراسر جهان بدون اینترنت هستند 3.2 میلیارد نفر در 20 کشور زندگی می‌کنند.
 
براساس مطالعاتی که به تازگی انجام شده، حدود یک میلیارد و 63 میلیون نفر در هند بدون انترنت هستند که یک چهارم کل افراد بی بهره از اینترنت جهان را در خود جای داده است.
 
 
همچنین 730 میلیون نفر در چین، 210 میلیون نفر در اندونزی، 162 میلیون نفر در پاکستان، 146 میلیون نفر در بنگلادش و 108 میلیون نفر در نیجریه به اینترنت دسترسی ندارند.
 
براساس این آمار 53 میلیون نفر در ایران، 40 میلیون نفر در ترکیه و 41 میلیون نفر در مصر از اینترنت استفاده نمی‌کنند.
 
اما به لحاظ درصدی 99.5 درصد از جمعیت میانمار، 98 درصد از جمعیت اتیوپی و 95 درصد از جمعیت تانزانیا و کنگو بدون اینترنت هستند. در آمریکا 50 میلیون نفر( 15.9 درصد جمعیت) به اینترنت دسترسی ندارند.
 
این مطالعه نشان می‌دهد که افرادی که بدون اینترنت هستند با یکسری موانع مواجه‌اند که شامل ایجاد انگیزه برای استفاده از اینترنت، درآمد کم و عدم امکان پرداخت هزینه، توانایی های فردی و نداشتن سواد استفاده از اینترنت و نبود زیرساخت‌ها برای اتصال از جمله این موارد هستند.
 
در کنار مصر،‌ هند، ‌اندونزی و تایلند بزرگترین چالش در فیلیپین برای عدم دسترسی به اینترنت نبود انگیزه برای استفاده از این امکان است.
 

​​