رسانه‌های اجتماعی

رقیب واتس آپ را گوگل به میدان می‌آورد

منبع: FarsNews
گوگل به دنبال عرضه برنامه همراه پیام رسان اختصاصی خود است تا با نرم‌افزارهایی همچون واتس آپ که بسیار محبوب شده‌اند رقابت کند.
 
Google may be looking to launch its own WhatsApp competitor
 
به گزارش فارس به نقل از تک رادار، این امر نشان می‌دهد برنامه‌هایی مانند Hangouts که قبلا توسط گوگل با همین هدف طراحی شده بودند از محبوبیت چندانی برخوردار نبوده و با استقبال قابل قبولی مواجه نشده‌اند.
 
از سوی دیگر برای استفاده از این برنامه بهره‌مندی از حساب کاربری گوگل ضروری است و بسیاری از کاربران تمایلی ندارند برای استفاده از یک برنامه گپ همراه حتما از حساب خود در گوگل استفاده کنند. باید توجه داشت که واتس آپ و دیگر برنامه‌های مشابه تنها با استفاده از یک شماره همراه قابل استفاده هستند.
 
به نظر می‌‌رسد گوگل در برنامه پیام رسان همراه خود شرط استفاده از حساب کاربری خود را کنار می‌گذارد و به کاربران آزادی عمل بیشتری می دهد. این شرکت در سال 2013 برای خرید واتس آپ تلاش کرده بود، اما تلاش هایش برای این کار ناکام ماند و فیس بوک واتس آپ را خرید.
 
منابع خبری می‌گویند این خدمات گوگل در سال 2015 در دسترس خواهد بود. قرار است سرویس یاد شده ابتدا در برخی بازارهای در حال توسعه مانند هند تست و بررسی شود.
 
 

​​