مدیرعامل شرکت انفورماتیک گستر اعلام کرد

فروش هر دقیقه 6 نوت‌بوک و 14 تبلت در بازار ایران

market-IT.jpg

مدیرعامل شرکت انفورماتیک گستر از فروش 900 هزار دستگاه نوت‌بوک در بازار ایران در سال 93 خبرداد و گفت: بر اساس آمار وزنی گمرک در سال 93 پیش‌بینی می‌شود 900 هزار دستگاه نوت‌بوک به فروش ‌رود که می‌توان گفت در هر دقیقه کاری 6 دستگاه نوت‌بوک در بازار ایران به فروش می‌رسد.
 
به گفته حسین غروی تخمین زده می‌شود در هر دقیقه کاری 6 نوت‌بوک و 14 تبلت در بازار ایران به فروش برسد. او اضافه کرد: تحقیقات نشان داده که در ایران بازار خوبی برای ارائه سرویس خدمات پس از فروش وجود دارد و به همین علت می‌توان بر اساس نوع خدمت سرویس مناسب را در اختیار مصرف‌کننده قرار داد. او با اشاره به اینکه این واقعیت درباره بازار ایران وجود دارد که شکافی بین مصرف‌کننده و واردکننده خدمات وجود دارد مبنی بر اینکه برخی از وارد‌کنندگان در ایران دفتر فروش ندارند، اظهار کرد: بر این اساس تخمین زده می‌شود که 20 درصد از کالاهای موجود در ایران بدون گارانتی ارائه می‌شود. به گفته او آمارهای غیررسمی حاکی از آن است که از هر 6 نوت‌بوک یکی و از هر 14 تبلت 3 دستگاه نیاز به گارانتی پیدا می‌کند.
 
او به قانون حمایت از مصرف‌کننده در ایران اشاره می‌کند و می‌افزاید: طبق ماده 4 قانون حمایت از مصرف‌کننده هر شخص حقیقی و حقوقی می‌تواند کالایی را وارد کند مبنی بر اینکه شرکت اولی آن کالا را وارد کرده باشد. به همین دلیل بخشی از بازار ایران در دست برخی واردکننده‌های غیررسمی است که کمتر خدمات پس از فروش ارائه می‌کنند. به گفته مدیرعامل شرکت انفورماتیک گستر امروز بازار ایران به شدت تحت تاثیر تحریم‌ها و مشکلات نقل‌و انتقالات مالی است و به خاطر آن بسیاری از شرکت‌ها حجم فعالیت شان کم شده است.
در ادامه سبحانی مسوول توسعه و تجارت این شرکت اعلام کرد برای پشتیبانی از خدمات پس از فروش تمامی برندهای معتبر موجود در ایران قصد دارند ضمانت‌نامه به مصرف‌کنندگان ارائه کنند.
 
به گفته او شبکه نمایندگی‌ها در این طرح برای انواع طرح‌ها و برندهای معتبر ضمانت‌نامه به خریدار ارائه می‌کند. همزمان نرم‌افزاری تعبیه شده است که بر اساس آن هر مصرف‌کننده با خرید کالا در صورت تمایل می‌تواند مشخصات کالای خود را در سامانه گارانتی ثبت و به صورت آنی کارت مشتری دریافت کند. او تاکید کرد که این طرح برای تمامی لپ‌تاپ‌ها و نوت‌بوک‌هایی که برندهای آن در بازار ایران موجود است، ارائه می‌شود.

​​