تلفن همراه

همراه اول: افت سرعت اینترنت‌مان به دلیل تغییر فرکانسی در نسل3 است و به زودی شبکه پایدار می‌شود

معاون همراه اول گفت: افت سرعت اینترنت این اپراتور در ماه‌های اخیر به دلیل راه‌اندازی نسل 3 و تغییر فرکانسی است که با توسعه کار به زودی شبکه به حالت پایدار می‌رسد.
 
محمدمهدی عطوفی در گفت‌وگو با فارس، در پاسخ به این سوال که در ماه‌های اخیر پس از راه‌اندازی نسل 3 کیفیت اینترنت همراه اول بسیار کاهش یافته اظهار داشت: با ورود آنتن‌های نسل سه به شبکه، به طور خودکار در بخش CORE شبکه و در قسمت رادیویی تغییراتی ایجاد می‌شود که اختلال‌های موقتی را در پی دارد.
 
معاون بازاریابی و مشترکان اپراتور اول تلفن همراه افزود: به مرور که به سمت جلو حرکت می‌کنیم و شبکه توسعه می‌یابد سرعت اینترنت بهتر می‌شود و امیدواریم به زودی به حالت پایدار برسیم.
 
وی در پاسخ به این سوال که چرا در شهرهایی که هنوز نصب آنتن‌های نسل سه آغاز نشده شاهد افت شدید سرعت اینترنت همراه اول هستیم گفت: CORE شبکه(هسته) برای 2G و 3G یکجا است و پس از توسعه بحث‌های بهینه‌سازی مطرح می‌شود.
 
عطوفی توضیح داد: در بسیاری از مناطق ناگزیریم با توجه به سیاست‌های سازمان تنظیم مقررات فرکانس رادیویی را تغییر دهیم و این تغییر مشکلات موقتی را به وجود می‌آورد.
 
معاون همراه اول تاکید کرد: اختلال‌های چند وقت اخیر مربوط به تغییر فرکانسی برای ارتقا از نسل 2 به نسل 3 است و فشار سنگینی را در این مدت متحمل شده‌ایم که سریع این دوره را پشت سر بگذاریم و به حالت پایدار برسیم.
 
وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه به این ترتیب انتظار مشترکان برای بهبود سریع وضعیت پوشش یک منطقه پس از نصب آنتن‌‌های نسل 3 در آن منطقه گفت: به طور معمول یک آنتن نسل 3 بین 500 متر تا یک کیلومتر پوشش دارد در حالی که یک آنتن نسل 2 به مراتب پوشش گسترده‌تری  دارد بنابراین نوع آنتن، فرکانس و منطقه در پوشش مناطق تاثیرگذار است.
 

​​