لبه تکنولوژی

باتری پک‌ های پرونتو با یک ساعت شارژ تا 9 آیفون 5 را زنده می‌کنند!

منبع: digikala
باتری پک‌ های "پرونتو" می‌توانند با متدها و تکنولوژی ویژه خود در یک ساعت شارژ شوند و تا 9 آیفون 5 را پشت سر هم شارژ کنند.
 
* Recharges based on the iPhone 5
 
چیزی که شارژ کننده‌های همراه را آزاردهنده می‌کند، نه در زمانی است که برای شارژ اسمارت فون شما نیاز دارند، بلکه در زمانی است که برای شارژ خودشان نیاز دارند.
 
پروژه ای به نام Pronto در کیک استارتر کمپین خود را آغاز کرده که هدفش حل همین مشکل است. این منبع ذخیره انرژی به هنگام اتصال به پریز برق، تنها 5 دقیقه زمان نیاز دارد که انرژی مورد نیاز برای یک بار شارژ اسمارت فون آیفون 5 شما را در خود ذخیره کند. حدس بزنید اگر یک ساعت کامل آن را به برق وصل کنید چه میزان انرژی در خود ذخیره می‌کند؟ 9 بار شارژ آیفون!
 
 
"پرونتو" اما بر خلاف چنین حجم بالایی برای ذخیره انرژی، به هیچ وجه درشت هیکل نیست. جثه آن چندان از اسمارت فون شما بزرگ نیست؛ اما از آن طرف دارای وزنی حدود 520 گرمی یا 5 برابر آیفون شماست. پوشش دور آن از آلومینیوم ساخته شده و وجود یک بند، حمل آن را بسیار آسان می‌کند.
 
 
 
اما پرونتو چگونه می‌تواند با چنین سرعتی خود را شارژ کند؟ این باتری پک از سلول‌های لیتیوم پلیمری ساخته شده و یک بورد الکترونیکی اختصاصی نیز سبب می‌شود که با حداکثر ظرفیت به دریافت انرژی از منبع برق بپردازد. علاوه بر این، کانکشن یو اس بی نیز به گونه ای طراحی شده که بیشترین میزان انرژی به اسمارت فون شما در هنگام اتصال ارسال شود.
 
Co-founders, David and Paul, show off their first invention, the PowerPot (Photo credit: University of Utah)
 
دو ورژن از پرونتو عرضه شده است. بهترین مدل، پرونتو 12 ظرفیتی 13500 میلی آمپرساعتی دارد و می‌تواند پس از یک ساعت شارژ، اسمارت فون شما را تا 9 بار شارژ کند. برای این شارژر یک آداپتور 12 ولتی نیز پیش‌بینی شده که قادر است خیل وسیعی از دستگاه‌های الکترونیکی را پشتیبانی و شارژ کند.
 
مدل دوم با نام پرونتو 5 دارای ظرفیتی 4500 میلی آمپرساعتی است و پس از یک ساعت شارژ تا سه بار اسمارت فون شما را شارژ می‌کند. این مدل دارای سوکت 12 ولتی نیست، اما وزنی نصف پرونتو 12 دارد.
 
 
 
پرونتو 12 با قیمتی 110 دلاری و پرونتو 5 نیز با قیمتی 70 دلاری به پشتیبانان این محصول ارائه خواهد شد. هدف اولیه سازنده، جذب کمک مالی 50 هزار دلاری بود اما تا امروز بیش از 190 هزار دلار برای این پروژه جمع‌آوری شده است.
 
برای بررسی هر چه بیشتر این باتری پک‌ها می‌توانید به صفحه کیک استارتر این محصول مراجعه کنید. 
 
 

​​