اپراتورها

معاون وزیر ارتباطات: انتقال معارف قرآنی با 3G

منبع: MehrNews

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: این وزارتخانه آمادگی دارد تا با استفاده از همه ظرفیت های موجود در حوزه ICT زمینه انتقال معارف قرآنی به جوانان با ابزارهای جدید را فراهم كند.

نصرالله جهانگرد در اختتامیه نخستین دوره مسابقه وبلاگ نویسی طرح فراگیر رادیو قرآن، اظهار داشت: آمادگی داریم تا به منظور انتشار معارف قرآنی، تمامی امكانات خود را در اختیار مجموعه قرآنی كشور قرار دهیم.
 
وی افزود: می توان با استفاده از ابزارهای نوین و بهره گیری از فرصت هایی كه فناوری های نسل سوم تلفن همراه در اختیار كاربران قرار می دهد و با همكاری رادیو قرآن و آموزش و پرورش، امكان تقویت قرائت و آموزش قرآن كریم را برای دانش آموزان فراهم كنیم.
 
رئیس سازمان فناوری اطلاعات با بیان اینکه در مدارس برای آموزش خوش نویسی به دانش آموزان، سرخط های مناسب ارائه و با تمرین این سرخط ها،‌توانایی خوش نویسی در آنان افزایش پیدا می كند، خاطرنشان كرد: با شیوه های نوین نظیر روش "كروآكی" می توان نحوه خواندن ترتیل و مجلسی قاریان ممتاز كشور را در اختیار مدارس قرار داد تا با تمرین از طریق آن،‌ مهارت آنها در قرائت روان و خوش لحجه، افزایش پیدا كند.
 
معاون وزیر ارتباطات، نشر و توسعه معارف اسلامی در جامعه را یكی از مباحث استراتژیك عنوان و تصریح كرد: سازمان فناوری اطلاعات ایران، از هرگونه حركت كه منجر به خلق محصول فناورانه جدید در این حوزه شود، حمایت می كند.
 
وی با بیان اینكه داستان های قرآنی هدفدار و حاوی پیام های روشن برای انسان در جهت رستگاری بشر نازل شده است، تاكید كرد: می توان با استفاده از توانایی جوانان خلاق در كشور و با بهره گیری از ابزارهای نوین،‌ نسبت به طراحی بازی های رایانه ای و انیمیشن های كامپیوتری بر مبنای داستان های قرآنی اقدام كرد.
 
جهانگرد خاطرنشان كرد: می توان با ارائه محصولات مطابق با نیاز نسل جدید، معارف قرآنی را بیش از پیش در میان فرزندان خود بسط و گسترش دهیم.

​​