تجارت الکترونیک

پیش‌بینی بازار ۲.۳ میلیارد دلاری برای بازار راهکارهای همگام‌سازی و اشتراک فایل

منبع: همکاران سیستم
شرکت داده‌های بین‌المللی (IDC) پیش‌بینی کرده است بازار راهکارهای اشتراک و همگام‌سازی فایل‌ها تا سال ۲۰۱۸ از مرز ۲.۳ میلیارد دلار خواهد گذشت.
 
IDC در گزارشی اعلام کرده است بازار راهکارهای همگام‌سازی و اشتراک فایل (FSS) تا سال ۲۰۱۸ سالانه به طور متوسط بیش از ۲۳ درصد رشد خواهد داشت و به بیش از ۲.۳ میلیارد دلار خواهد رسید. افزایش استفاده از فناوری‌های پردازش ابری، رواج ابزارهای همراه و توانایی به اشتراک‌گذاری و کار جمعی بر روی فایل‌ها از جمله عواملی است که سبب رشد این بازار خواهد شد.
 
برآوردهای IDC نشان می‌دهد بازار راهکارهای همگام‌سازی و اشتراک فایل در سال ۲۰۱۳ با ۱۱۴ درصد رشد به ۸۰۵ میلیون دلار رسیده است. سال گذشته میلادی، استفاده از این راهکارها در محل کار فراتر از حد انتظار بوده و ۷۲ درصد رشد داشته است.
 
بر اساس این گزارش، در سال ۲۰۱۳ بیش از ۷۳ درصد از بازار راهکارهای همگام‌سازی و اشتراک فایل در اختیار پنج شرکت برتر عرضه‌کننده این راهکارها بوده است. این پنج شرکت عبارتند از: اپل، باکس، کریتیکس (Critix)، دراپ‌باکس و مایکروسافت. تحلیل‌گران معتقدند عرضه رایگان خدمات اشتراک و همگام‌سازی فایل از جمله مهم‌ترین دلایل استقبال از این فناوری‌ها در خانه و محیط کار بوده است. برآوردها حکایت از آن دارد که در پایان سال ۲۰۱۳ حدود نیمی از کسب و کارها در آمریکا که تعداد کارکنان آن‌ها بیشتر از هزار نفر است، به صورت رسمی یا غیررسمی از این راهکار استفاده می‌کنند.
 
کارشناسان بر این باورند استفاده از راهکارهای اشتراک فایل با هدف فائق آمدن بر برخی از چالش‌های پیش روی کسب و کارها صورت می‌گیرد. آن‌ها پیش‌بینی می‌کنند شرکت‌های عرضه‌کننده این راهکارها به‌زودی محصولاتی مرتبط با این فناوری عرضه خواهند کرد که تناسب بیشتری با نیازهای بخش‌های مختلف بازار خواهد داشت

​​