اینترنت و شبکه

Adobe و گوگل فوتوشاپ را ابری می‌کنند

منبع: همکاران سیستم
شرکت گوگل قصد دارد با همکاری شرکت ادوبی (Adobe) نسخه ابری نرم‌افزار فوتوشاپ را بر روی لپ‌تاپ‌های Chrome Book عرضه کند.به گزارش وبسایت pcworld، شرکت‌های گوگل و ادوبی قصد دارند با همکاری یکدیگر نسخه ابری نرم‌افزار فوتوشاپ را برای کاربران لپ‌تاپ‌های Chrome Book عرضه کنند. کاربران برای استفاده از این نسخه احتیاجی به نصب آن نخواهند داشت.
 
chromebookphotoshop
 
شرکت ادوبی در حال حاضر نسخه آزمایشی (بتا) این نرم‌افزار را برای مشتریان خدمات آموزشی خود در آمریکا عرضه کرده است. مشتریانی که مشترک خدمات پردازش ابری Creative Cloud این شرکت هستند می‌توانند از این نسخه استفاده کنند.
 
گوگل اعلام کرده است کاربران برای استفاده از این نرم‌افزار احتیاجی به نصب آن نخواهند داشت، چون تمام اجزای آن از طریق سرورهای این شرکت ارائه خواهد شد. قابلیت دیگر این نرم‌افزار این است که به صورت خودکار به روز خواهد شد و مدیران و متصدیان آی تی سازمان‌ها و شرکت‌ها نیز خواهند توانست با یک کلیک آن را بر روی دستگاه‌های مختلف نصب کنند. از آنجا که کل نرم‌افزار فوتوشاپ در این حالت تحت فناوری پردازش ابری قرار خواهد گرفت، کاربران خواهند توانست فایل‌های خود را در پایگاه ذخیرش ابری گوگل درایو ذخیره کنند.
 
شرکت ادوبی اعلام کرده است دسترسی آنلاین به دیگر محصولات پردازش ابری Creative Cloud این شرکت به‌زودی برای کاربران فراهم خواهد شد. این شرکت همچنین اعلام کرده است کاربران ویندوز نیز در صورت استفاده از مرورگر کروم خواهند توانست از اینگونه خدمات استفاده کنند.

​​