اپراتورها

بازار سرمایه

رگولاتوری

October 17, 2014
16:57 جمعه، 25ام مهرماه 1393
کد خبر: 64968

با تصویب کمیسیون تنظیم مقررات تعرفه مکالمات تمامی اپراتورهای تلفن ثابت افزایش یافت

 
کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات تعرفه تصویب شده برای مکالمات تلفن ثابت شرکت مخابرات ایران را به سایر اپراتورهای تلفن ثابت نیز تعمیم داد.
 
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، کمیسیون در جلسه شماره ۱۹۶ خود در ۲۶ مرداد ماه سال جاری درخواست تعمیم بند یک به انضمام تبصره یک و دو مصوبه شماره سه جلسه ۱۸۴ کمیسیون به سایر اپراتورهای تلفن ثابت به منظور حفظ فضای رقابتی ارایه خدمات، بررسی و تعمین بند یک به انضمام تبصره یک و دو به سایر اپراتورهای تلفن ثابت با شرایط مشخص را تصویب کرد.
 
در بند یک مصوبه شماره سه جلسه ۱۸۴ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات آمده است که به منظور جلوگیری از زیان‌دهی شبکه تلفن ثابت، شرکت مخابرات ایران محاز است در تمامی مکالمات تلفن ثابت، اعم از ثابت به ثابت شهری، ثابت به ثابت بین شهری، ثابت به همراه، برای استان‌هایی که طرح یکسان‌سازی کد در سطح استان در آن اجرا نشده است، در دوره زمانی اول اسفند ۹۰ تا زمان اجرا شدن طرح یکسان‌سازی کد در سطح هر استان، نرخ ۵۱٫۰۳ ریال را برای هر پالس اعمال کند و برای استان‌هایی که طرح یکسان‌سازی کد در آن اجرا شده است، نرخ ۵۸٫۷۱ ریال برای هر پالس را اعمال کند.
 
براساس این مصوبه، مبالغ ذکر شده، صرفا باید در تاریخ‌های قید شده در مصوبه، در صورتحساب مشترکین قابل اعمال باشد و اپراتورهای تلفن ثابت موظف هستند مبالغ اضافی دریافتی از مشترکین را مسترد کنند.
 
چنانچه اپراتوری در دوره مشخص شده در مصوبه کمیسیون، براساس نرخ پالس ۴۴٫۷ ریال برای مشترکین صورتحساب صادر کرده باشد، نمی‌تواند براساس مقادیر تعیین شده در مصوبه، مشترکین را در دوره زمانی تعیین شده در بند یک مصوبه ۱۸۴ بدهکار کند.
  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.