تلفن همراه

زمان ارتقای فناوری‌های شارژ و باتری رسیده!

سینا: تا سال ۲۰۱۹ میزان دستگاه‌های همراه فروخته شده (تلفن‌های همراه هوشمند، دستگاه‌های پوشیدنی، تبلت‌ها و نوت‌بوک‌ها) به هشت میلیارد می‌رسد، به این ترتیب به تعداد زیادی باتری قابل شارژ و راهکارهای شارژ متفاوت نیاز خواهد بود.
 
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، افزایش بکارگیری این دستگاه‌ها موجب افزایش وابستگی افراد به تلفن‌های هوشمند می‌شود. با این حال، طول عمر باتری‌ها و فناوری شارژ باتری تا به امروز چندان متحول نشده است و هنوز از باتری‌های لیتیومی و شارژ های میکرو-یو‌اس‌بی استفاده می‌شود. علاوه بر این، رواج دستگاه‌های پوشیدنی که دارای محدودیت در اندازه هستند، مشکل باتری و شارژ را پیچیده‌تر می‌کنند.
تولیدکنندگان و فروشندگان می‌توانند با ارائه فناوری‌های جدید برای شارژ، فرصت منحصر به فردی را برای ارتقای تجارب مصرف‌کننده بیافرینند. در حال حاضر شرکت‌های مانند Leyden Energy و Germanium باتری‌های آند سیلیکونی تولید می‌کنند.
پژوهش‌ها نشان می‌دهد در حال حاضر، ‌در هر خانه بیش از ۱۰ دستگاه قابل شارژ وجود دارد. پیشرفت فناوری‌های پوشیدنی، اینترنت اشیا و یا خودروهای الکتریکی نیز این آمار را افزایش می‌دهد. با این حال، فناوری شارژ فعلی به صورت چشمگیری مانع رشد این صنایع شده اند.
تغییر فناوری‌های شارژ می‌تواند هزینه‌ها را کاهش داده و مانند فناوری وای‌فای در سطح محیط‌های عمومی مانند فرودگاه‌ها و کافی‌شاپ ها گسترش یابد. شکار انرژی فرکانس رادیویی محیطی و حتی هدایت اختصاصی انرژی فرکانس رادیویی به دستگاه شما از جمله این پیشرفت‌ها خواهند بود.

​​