فناوری اطلاعات

مایکروسافت و IBM از راهکارهای کسب‏ وکار هم پشتیبانی می‏‌کنند

منبع: همکاران سیستم
دو شرکت مایکروسافت و آی‏‌بی‌‏ام توافق کرده‌‏اند از نرم‌‏افزارهای کسب و کار یکدیگر بر روی پایگاه‌‌‏های پردازش ابری خود پشتیبانی کنند.
 
به گزارش وب‏‌سایت zdnet، دو شرکت مایکروسافت و آی بی ام (IBM) توافق جدیدی با یکدیگر امضا کرده‌‏اند که به موجب آن قرار است از نرم‏‌افزارهای کسب و کار یکدیگر پشتیبانی کنند. شرکت مایکروسافت بر اساس این توافق ملزم خواهد بود از نرم‌‏افزارهای کسب و کار آی بی ام را بر روی پایگاه پردازش ابری آزور خود پشتیبانی کند. شرکت آی بی ام نیز در مقابل از نرم‌‏افزارهای کسب و کار مایکروسافت بر روی پلت فرم پردازش ابری خود پشتیبانی خواهد کرد.
 
بر اساس این توافق که در 22 نوامبر امسال امضا شده است، شرکت مایکروسافت اجازه خواهد داد برخی از نرم‌‏افزارهای میان‌‏افزار شرکت آی بی ام مثل WebSphere Application Server ، WebSphere MQ و DB2 database بر روی ماشین‏‌های مجازی سازگار با پایگاه پردازش ابری آزور اجرا شود تا از آنها برای مقاصدی مثل توسعه نرم‌‏افزاری و استفاده کاربران استفاده شود. این دو شرکت همچنین خواهند کوشید پلت‏فرم .NET مایکروسافت را با پلت‏فرم پردازش ابری بلومیکس (Bluemix) سازگار کنند. شرکت آی بی ام همچنین خواهد توانست خدمات Pure Application خود را بر روی پایگاه آزور مایکروسافت و پلت‏فرم سافت لایر (SoftLayer) خود عرضه کند.
 
بر اساس این گزارش، برخی از راهکارهای کسب و کار مایکروسافت از هم‌‏اکنون بر روی پایگاه پردازش ابری آی بی ام در دسترس کاربران قرار دارد. ویندوز سرور، هایپر وی (Hyper V)، ویندوز فایروال و اس کیو ال سرور از جمله این محصولات است. به گفته یکی از سخنگویان مایکروسافت کاربران از هفته‏‌های آینده نیز خواهند توانست از محصولات آی بی ام بر روی آزور استفاده کنند.
 
گفتنی است شرکت مایکروسافت در تلاش است تا برخی راهکارهای کسب و کار شرکت‏‌های رقیب مثل اوراکل و سپ را نیر بر روی پایگاه پردازش ابری آزور خود عرضه کند.

​​