فناوری اطلاعات

مژده "هنگ‌اوتی" گوگل به کاربران کروم

جی‌تاک ویندوز قطع می‌شود

منبع: تسنیم
برنامه جدید گوگل برای رقابت با اسکایپ از طریق Hangouts رسما وارد فاز اجرایی شد و گوگل تاک (جی‌تاک) دیگر برای ویندوزی‌ها کاربرد ندارد.
 
 
نرم‌افزار پیام‌رسان و محبوب کمپانی اینترنتی گوگل جزو معدود نرم‌افزارهای پرکاربرد در مقیاس جهانی بعد از مسنجر قدیمی یاهو است که از قضا طرفداران بسیاری نیز در ایران دارد.
این شرکت بعد از اینکه نسخه ویژه‌ "Hangouts" را برای کروم منتشر کرد تا حرفی برای گفتن در قبال رقبا داشته باشد، اعلام کرد که برای دسترسی به امکانات اختصاصی در این بخش نیاز است که این نرم‌افزار روی سیستم نصب شود.
دریافت هشدارهای یکپارچه شده جهت آگاهی از پیام‌های جدید و، لیست مخاطبین و چت متمرکز از جمله ویژگی‌های این نرم‌افزار جدید است که برای کاربران کروم معرفی شده است.
قابلیت ویژه و ممتاز این نرم‌افزار نیز امکان تماس مستقیم از طریق دسکتاپ است.
تا پیش از این قرار بود که هنگ‌اوت به شکلی مجزا در اختیار کابران قرار داده شود و روی تمامی سیستم‌عامل‌ها پشتیبانی شود اما امروز جی‌میل اعلام کرد که "برنامه گوگل تاک (Google Talk) برای ویندوز دیگر پشتیبانی نمی‌شود. این برنامه با برنامه جدید هنگ‌اوت کروم به نشانی https://goo.gl/yglfk6 جایگزین شده است و می‌توانید از این طریق برنامه مورد نظر را نصب کنید."
با این حساب به زودی شاهد قطع گوگل تاک (جی‌تاک) برای کاربران ویندوز خواهیم بود تا هنگ‌اوت به رقابت جدی با اسکایپ ویندوز بپردازد.

​​