فناوری اطلاعات

قوه قضاییه: وزارت ارتباطات قول حذف محتوای مجرمانه شبکه‌های اجتماعی را داده است و اگر نتوانند دادستان تهران با آنها برخورد خواهد کرد

سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری در پاسخ به «نسیم» افزود: در صورتی که وزارت ارتباطات نتواند برای فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی اقدام کند دادستان تهران با آنها برخورد می‌کند.
 
 
به گزارش «نسیم»، غلامحسین محسنی اژه‌ای در نمایشگاه مطبوعات در نشست خبری خود با خبرنگاران در خصوص اتمام مهلت داده شده به وزارت ارتباطات برای پالایش شبکه‌های اجتماعی توضیح داد: صحبتی که با دستگاه‌های ذیربط شده بود این بود که ما بتوانیم هم شبکه‌های اجتماعی را داشته باشیم و هم محتوای مجرمانه از این شبکه‌ها حذف شود که در نشستی با مسئولان وزارت ارتباطات آنها اعلام کردند به شدت در حال تلاش بوده و اقدامات خود را در مدت معقول به پایان می‌برند.
 
وی اضافه کرد: در جلسه فوق‌العاده کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه که امروز به ریاست دادستان کل کشور تشکیل شد مسئولان وزارت ارتباطات مجدداً قول دادند تا ظرف مدت کوتاه و معقولی بتوانند حتی اگر حذف همه محتوای مجرمانه امکان پذیر نیست اما اکثر آن را حذف کند.
 
اژه‌ای تأکید کرد: دادستان تهران نیز امروز قول داد اگر وزارت ارتباطات نتواند به قول خود عمل کند به سرعت با این موضوع برخورد کند

​​