اینترنت و شبکه

مهم‌ترین اولویت‌های مدیران IT در سه سال آینده: امنیت، مدیریت ابزارهای همراه و داده‌های کلان

منبع: همکاران سیستم
نتایج یک پژوهش نشان می‌دهد امنیت، مدیریت ابزارهای همراه و داده‌های کلان مهم‌ترین اولویت‌های مدیران برجسته آی‌تی در سه سال آینده خواهد بود.
 
به گزارش وب‌سایت techproresearch، شرکت Tech Pro Research با انجام پیمایشی دریافته است در سه سال آینده امنیت، مدیریت ابزارهای همراه و فناوری داده‌های کلان جزء مهم‌ترین اولویت‌های مدیران برجسته آی تی خواهد بود. این یافته حاصل یک نظرسنجی آنلاین است که ۴۱۸ نفر از مدیران برجسته آی تی در آن شرکت کرده‌اند. یافته‌های این نظرسنجی نشان می‌دهد ارتقا امنیت، کاهش هزینه‌ها، سازگارتر کردن اپلیکیشن‌ها با فرایندهای کسب و کار و مدیریت پروژه از مهم‌ترین اولویت‌های شرکت‌های تجاری در حوزه آی تی است. اما برای واحدهای آی تی شرکت‌ها و کسب و کارها مهم‌ترین اولویت‌ها عبارتند از افزایش بازدهی از طریق فناوری‌ها و افزایش کارایی و بهبود فرایندهای کسب و کار.
 
این نظرسنجی همچنین نشان می‌دهد که دو فناوری داده‌های کلان و پردازش ابری نیز مورد توجه شرکت‌ها و کسب و کارهای تجاری است اما این توجه با کمی تردید و بدبینی همراه است. یافته جالب دیگر این است که کسب و کارها بیش از آنکه احتمال دهند شرکت اپل در بازار سیستم‌های عامل دسکتاپی مورد استفاده کسب و کار بر مایکروسافت پیروز خواهد شد، معتقدند سیستم عامل لینوکس از شانس بیشتری برای موفقیت برخوردار است.
 
در این پیمایش متخصصان و مدیران آی تی بیش از ۱۰ اولویت خود برای سه سال آینده را اعلام کرده‌اند که بر سر سه اولویت امنیت، مدیریت ابزارهای همراه و داده‌های کلان توافق بیشتری وجود داشته است. دیگر اولویت‌هایی که پاسخگویان در این نظرسنجی به آن اشاره کرده‌اند عبارت است از: دستیابی به یک تعامل کامل با کاربران از طریق ابزارهای آی تی، اتوماسیون کردن، پیکره‌بندی و تنظیم نرم‌افزارهای مورد استفاده، راهبردهای کار جمعی، تربیت صحیح متخصصین و نیروهای آی تی، سازگار کردن نرم‌افزارها با فرایندهای کسب و کار، افزایش دسترسی به زیرساخت‌های شبکه و افزایش عملکرد این فناوری‌ها، مدیریت طرح و سیستم و غیره.

​​