رگولاتوری

برات قنبری: خبرانحلال مرکز تحقیقات مخابرات اشتباه است

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: خبری که در خصوص انحلال مرکز تحقیقات مخابرات ایران منتشر شده اشتباه و فعالیت این مرکز به قوت خود باقی است و ادامه می یابد.

برات قنبری عصر چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا، افزود: مرکز تحقیقات مخابرات ایران براساس قانون تاسیس شده و انحلال یا ادغام آن باید براساس قانون باشد.
 
وی ادامه داد: مرکز تحقیقات مخابرات ایرات متعلق به دانشگاه تهران و براساس مصوبه شورای انقلاب در زمان وزارت شهید قندی به وزارت پست و تلگراف و تلفن منتقل شد.
 
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان آنکه این مرکز یکی از نمودهای انقلاب اسلامی است، گفت: این مجموعه بیش از 30 سال پس از پیروزی انقلاب به عنوان مرجع علمی برای بخش مخابرات و فناوری اطلاعات کار تحقیقاتی انجام داده است.
 
قنبری گفت: در دولت قبلی رییس وقت مرکز ادغام این مرکز را با مرکز ملی فضای مجازی مطرح کرد که از طریق شورای عالی اداری مصوبه ای را دریافت کردند ولی این مصوبه با مخالفت رییس مجلس شورای اسلامی مواجه شد که مجبور شدند مصوبه را اصلاح کنند.
 
وی افزود: مصوبه ای که بعدا شورای عالی اداری برای اصلاح مصوبه قبلی داشت مصوبه اخیر را ابطال کرد، دیوان عدالت اداری نیز براساس شکایت مهدی اخوان به عنوان شاکی خصوصی وارد شده که قبل از تشکیل جلسه هیات عمومی وی رای خود را پس گرفته بنابراین ورود دیوان عدالت اداری به موضوعاتی که میان دستگاه های دولتی است جای بحث دارد. با توجه به اینکه همواره دولت برای اختلافاتی که در زیرمجموعه دولت بوجود می آید؛ ساز و کار خود را دارد.
 
معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: موضوع انحلال قانونی نیست و کماکان به عنوان مرکز تحقیقات مخابرات ایران صلاحیت مستقل دارد و یکی از مراکز مهم کشور برای تولید علم و فناوری در راستای سیاست های کلی نظام مخصوصا سیاست های اقتصاد مقاومتی به شمار می آید.
 
قنبری اضافه کرد: در خصوص مصوبه اخیر پیگیری های لازم را انجام خواهیم داد.

​​