فناوری اطلاعات

گوگل: پول بدهید تا آگهی نبینید

منبع: FarsNews
گوگل به آن دسته از کاربران که دوست ندارند آگهی های گوگل را در سایت‌های محبوب خودشان مشاهده کنند امکان داده تا با پرداخت هزینه‌ای به طور ماهیانه به این هدف برسند.
 
  
به نقل از سی ان بی سی، امروزه بسیاری از کاربران از مشاهده حجم انبوهی از آگهی‌ها و تبلیغات آنلاین در فضای مجازی خسته شده‌اند. این آگهی ها گاهی برای کنترل و ردگیری فعالیت‌های کاربران نیز به کار می‌روند و از این جهت هم آزاردهنده هستند.
 
بسیاری از کاربران برای خلاص شدن از دست آگهی های مذکور از نرم افزارهای بلوکه کننده آگهی استفاده می‌کنند و این امر به درآمد شرکت هایی مانند گوگل لطمه می‌زند. حال گوگل برای کاهش این مشکل خدمات تازه‌ای ارائه کرده که Google Contributor  نام دارد و در قالب آن از کاربران خواسته می‌شود تا با پرداخت یک، دو یا سه دلار در ماه از دست آگهی‌هایی که در وب سایت‌های مختلف نمایش داده می‌شود خلاص شوند.
 
با این کار به جای آگهی های مختلف عبارت متشکرم در محل نمایش آگهی ها نشان داده می شود. گوگل در حال آزمایش این طرح بر روی تعدادی از سایت‌های طرف قرارداد خود است که از جمله آنها می‌توان به Onion، ScienceDaily، Urban Dictionary و Mashable اشاره کرد.
 
 

​​