تلفن همراه

وزیر ارتباطات: به همراه اول انتقاد و تذکر جدی دادم

وزیر ارتباطات گفت: همراه اول اپراتور غالب کشور است و از این رو پروانه تجاری نسل سوم (۳G) حتما به آن داده می‌شود اما باید شروط کیفیتی را رعایت کند.

محمود واعظی در گفت‌وگو با تسنیم، در ارتباط با جلساتی که پیرامون ارائه مجوز تجاری 3G به همراه اول داشته‌اند، اظهار کرد: شخصا جلسه‌ای را با مدیر عامل و اعضای هیات مدیره شرکت ارتباطات سیار گذاشتم و تمامی مشکلات و نارضایتی‌های مشترکان را به آنان انتقال دادم.
وی عنوان کرد: همراه اول هم در برابر انتقادات و تذکرات جدی من، دلایلی را از جمله توسعه همزمان چند کار با هم عنوان و در نهایت فرصت 15 روزه‌ای را از ما طلب کردند.
او درباره این فرصت 15 روزه گفت: همراه اول قرار بود ظرف این مدت که امروز (یکشنبه) به پایان می‌رسد، روند توسعه و بهبود کیفیت شبکه‌ را ارائه کند و احتمال می‌رود این برنامه را امروز به رئیس رگولاتوری برساند.
وزیر ارتباطات در پاسخ به این سوال که اگر همراه اول در مدت زمان تعیین شده نتواند شاخص‌های کیفی را احصاء کند، ممکن است از دریافت مجوز 3G و نسل‌های بالاتر ارتباطی محروم شود؟، به تسـنیم گفت: این اپراتور برای دریافت مجوز تجاری باید مشکلاتش در شبکه را رفع و مردم (مشترکان) را راضی کند.
واعظی ابراز کرد: همراه اول اپراتور غالب کشور است و از این رو حتما به آن مجوز 3G و نسل‌های بالاتر را می‌دهیم اما باید شروط کیفیتی را رعایت کند.
پیش از این و یک هفته گذشته رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در گفت‌وگو با تسنیم گفته بود که "همراه اول طلب فرصت 15 روزه‌ای برای ارتقای شاخص‌های کیفیت شبکه نسل سوم خود داشته که تنها یک هفته از آن باقی مانده است و بعد از آن مجوز تجاری 3G را دریافت می‌کند."
علی اصغر عمدیان در این باره عنوان کرد: پروانه همراه اول برای ارائه خدمات در این نسل‌ها (3G و LTE) تاکنون آزمایشی بوده و به دلیل مشکلاتی که در حوزه کیفیت خدمات‌رسانی به مشترکان داشته، تاکنون موفق به اخذ پروانه تجاری نشده است.
مرداد ماه امسال هر دو اپراتور اول و دوم ارتباطی با پایان یافتن انحصار رایتل مجوز ورود به نسل‌های سوم و بالاتر ارتباطی را دریافت کردند اما با توجه به اینکه تست ایرانسل زودتر از همراه اول صورت گرفته بود، اپراتور دوم پروانه تجاری دریافت کرد و همراه اول به شکل پایلوت مجوز ورود به این نسل‌ها را گرفت.

​​