تلفن همراه

فروشگاه اپل در استانبول جایزه بهترین معماری را گرفت

شرکت اپل همواره تاکید فراوان بر طراحی فروشگاه‌های خود در سراسر جهان دارد و بر همین اساس "موسسه مهندسین سازه" به دنبال طراحی فروشگاه اپل در شهر استانبول "جایزه برتر مخصوص سازه‌های عالی مهندسی" را دریافت کرد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این فروشگاه با نام "فانوس شیشه‌ای" شناخته می‌شود و تمام دیوارهای آن در بخش‌های مختلف به صورت شفاف ساخته شده است.

چهار سطح شیشه‌ای بزرگ چهار دیوار اصلی این سازه را تشکیل داده‌اند که این سطوح ضخامت بسیار اندکی دارند. سقف این مجموعه نیز از جنس فیبرهای کربنی و پلاستیک فشرده ساخته شده است.

نتیجه این کار باعث شده است تا فروشگاه شیشه‌ای اپل در شهر استانبول به صورت یکپارچه و بدون هرگونه درز ساخته شود و فضای بسیار مناسب را برای ارایه محصولات اپل فراهم کند. ساخت این فروشگاه را مرکز Foster و شرکا برعهده داشته است.

مرکز اعطای جایزه برتر معماری ترکیه در این خصوص توضیح داد: «اعضای هیئت قضاوت بر این باورند که بنای مذکور یک سازه عالی برای هماهنگی بین مهندسان و سازندگان محسوب می‌شود و در نهایت یک بنای ساختمان یکپارچه و زیبا در معرض دید عموم قرار گرفته است».


​​