رگولاتوری

محورهای پنجمین جشنواره ملی فناوری اطلاعات و ارتباطات اعلام شد

معاون وزیر ارتباطات از اصلاح محورهای پنجمین دوره جشنواره ملی فاوا خبر داد و گفت: این جشنواره در هفت محور اصلی شبکه های ارتباطی و فناوری اطلاعات ، دولت الکترونیکی، ارائه محتوا و خدمات بر بستر شبکه ملی اطلاعات ، توسعه خدمات روستایی و مناطق محروم و پژوهش، نوآوری، صنعت و تجاری سازی ، اطلاع رسانی و رسانه های نوین و توسعه خدمات پستی در کشور برگزار می شود.
 مهندس سید مجتبی هاشمی در گفت و گو با مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به تاکید وزیر ارتباطات به منظور اعتلای جشنواره فاوا گفت: در صدد هستیم تا این جشنواره را در سطح ملی ارتقا داده و در آینده نزدیک آن را به یک جشنواره بین المللی تبدیل کنیم.
معاون فناوری و امور بین الملل وزارت ارتباطات  و فناوری اطلاعات گفت: برنامه ریزی برای برگزاری بهینه این جشنواره از چند ماه گذشته آغاز شده است و برهمین اساس محورهای جشنواره با توجه به این رویکرد به   تصویب رسیده است.
وی در ارتباط با محور شبکه های ارتباطی و فناوری اطلاعات گفت:  پشتیبانی، خدمات فنی مهندسی، ترانزیت و ارتباطات بین الملل ،  ایجاد و ارایه خدمات مراکز داده و  اپراتورهای ارتباطی و فناوری اطلاعات از جمله زیر محورهای محور شبکه های ارتباطی و فناوری اطلاعات هستند که در این جشنواره ارزیابی می شود.
وی ادامه داد : دولت الکترونیکی نیز  با زیر محورهای پنجره واحد خدمات  و دستگاه های ملی و استانی برتر مورد ارزیابی قرار می گیرد.
هاشمی گفت: همچنین در محور ارائه محتوا و خدمات بر بستر شبکه ملی اطلاعات ، زیر محورهای  APPهای تلفن همراه ، ایجاد کنندگان بستر مدیریت، تولید و انتشار محتوای ایرانی- اسلامی،  خدمات الکترونیکی تجاری شده- نرم افزارهای ویژه توسعه خط و زبان فارسی در بستر دیجیتال و تولید کنندگان محتوای ایرانی- اسلامی ارزیابی می شود.
معاون وزیر ارتباطات ادامه داد : در محور  توسعه خدمات روستایی و مناطق محروم  ، نوآوری در ارایه خدمات نیز مورد بررسی قرار می گیرد همچنین  در محور اصلی پژوهش، نوآوری، صنعت و تجاری سازی  بر زیر محور های پژوهش های برتر ، تولید تجهیزات برتر، نرم افزارهای ثبت شده و ثبت اختراع شده ، صادرات تجهیزات و خدمات فنی و مهندسی ،  نرم افزارها و تجهیزات ویژه افراد کم توان و دارای معلولیت تاکید می شود.
هاشمی افزود: در محور اطلاع رسانی و رسانه های نوین  نیز زیر محورهای  پایگاه های اطلاع رسانی و شبکه های اجتماعی داخلی ، تولید محتوای خبری در حوزه ICT(یادداشت- مصاحبه- گزارش- اخبار) بررسی می شود.
وی همچنین توسعه خدمات پستی در کشور را از دیگر محور های اصلی  پنجمین جشنواره ملی فاوا خواند   و گفت: در این محور نیز به کارگیری خدمات پستی در دستگاه های اجرایی و  فعالین در بخش پست مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.
هاشمی در پایان خاطر نشان کرد: این جشنواره می تواند  با ارزیابی بهینه مسیر  ارتقا و اعتلای فعالیت های  حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور را  هموار  کند.

​​