تلفن همراه

درآمد سالانه 92 میلیارد یورویی 5 کشور اروپایی از اینترنت موبایلی

کشورهای اروپایی ایتالیا، اسپانیا، آلمان، فرانسه و بریتانیا که گروه EU5 را تشکیل داده‌اند سالانه از اینترنت موبایلی درآمدی بالغ بر 92 میلیارد یورو کسب می‌کنند و البته سود کاربری یا مازاد درآمد آن‌ها 770 میلیارد یورو محاسبه می‌شود.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، بر اساس گزارش منتشر شده از سوی مرکز مشاوره اقتصادی Boston Consulting، این 5 کشور توانسته‌اند ضمن کسب درآمد قابل ملاحظه از ارایه خدمات موبایلی، همچنان بر میزان درآمدهای خود بیافزایند. این اتفاق به دنبال ارایه نوآوری‌ها و عرضه گسترده نسل جدید گوشی‌های هوشمندی پیشرفته صورت گرفته است.

گفته می‌شود که ارایه خدمات اینترنت موبایلی در پنج کشور ایتالیا، اسپانیا، آلمان، فرانسه و بریتانیا تاکنون بیش از 250 هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرده است.

 پیش‌بینی شده است که در سال 2017 میلادی کشورهای عضو EU5 از خدمات اینترنت موبایلی درآمد خود را با رشد دو برابری به بیش از 230 میلیارد یورو برسانند.

این رقم نشان می‌دهد که درآمد این کشورها از بخش یاد شده رشد سالانه 25 درصدی را دنبال می‌کند که این رقم از رشد درآمد حاصل از ارایه خدمات موبایلی در آمریکا و چین هم بیشتر است.

محبوب‌ترین بخش‌هایی که باعث افزایش این درآمد شده‌اند به‌ترتیب شامل ابزارهای کاربردی، محتوا و خدمات موبایلی می‌شوند و البته در کنار آن درآمد حاصل از تبلیغات موبایلی نیز افزایش قابل ملاحظه‌ای را تجربه کرده است.


​​