تلفن همراه

گارتنر: تا 2018 بیش از ۵۰ درصد کاربران در اولین فعالیت آنلاین خود، از تبلت و گوشی هوشمند استفاده می‌کنند

براساس یافته‌های موسسه تحقیقاتی گارتنر، تجهیزات موبایل به شکل فزاینده‌ای به اولین تجهیزات ارتباطی و مصرف محتوا تبدیل شده‌اند.

به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، در کشورهای درحال توسعه، کاربران در حال استفاده از گوشی‌های هوشمند به عنوان دستگاه‌های تلفن همراه هستند. درحالی که در کشورهای توسعه‌یافته، خانواده هایی که همزمان از چند دستگاه استفاده می‌کنند، به واسطه استفاده از تبلت‌های رو به رشدی که سریع‌ترین نرخ را بین دستگاه‌های محاسباتی دارند، هنجار جامعه را تشکیل می‌دهند.
ون بیکر، معاون پژوهش موسسه گارنتر می گوید: الگوی استفاده‌ای که تقریبا برای تمام مصرف‌کننده‌ها صدق می‌کند، براساس دسترسی به گوشی‌های هوشمندی هستند که می‌شود در حال حرکت با آنها کار کرد، به دنبال آن تبلت‌ها هستند که برای انجام کارها و جلسات طولانی‌تر استفاده می‌شوند و PC ها هم به طور فزاینده‌ای مختص انجام کارهای پیچیده‌تر شده‌اند. با گستردگی دسترسی کاربران به این نوع تجهیزات، این وضع به سمت تکنولوژی‌های پوشیدنی پیش می‌رود. همچنان که صدا، ژست و سایر روش‌های محبوبیت بین مصرف‌کننده‌ها رشد می‌کند و همچنان که میزان مصرف محتوا از میزان تولید محتوا بیشتر می‌شود، این فاکتورها کاربران را از PC ها دورتر می‌کنند.

​​