لبه تکنولوژی

افزایش سرعت اینترنت با استفاده از گوسفندها

یک دانشمند علوم رایانه در دانشگاه لنکستر انگلستان، ایده استفاده از گوسفندها را به‌عنوان ابزاری برای افزایش سرعت اینترنت در یک منطقه روستایی در ولز مطرح کرده است.  
 
به گزارش «ایسنا»، ایده پیشنهادی «پروفسور گوردون بلیر» استفاده از قلاده‌های دیجیتالی در گوسفندها و استفاده از چنین سامانه‌هایی برای رهگیری این حیوانات و همچنین بهره‌گیری از آنها به‌عنوان مسیر هدایت وای‌فای است. «بلیر» به‌تازگی بودجه 267 هزار و 90 دلاری از «شورای تحقیقاتی علوم فیزیک و مهندسی بریتانیا» دریافت کرده تا این پروژه هوشمند را در منطقه «کانوی» در ولز اجرا کند. قلاده‌های مزبور به دوربین‌هایی مجهزند که گوسفندها و مکان آنها و همچنین چگونگی تعامل‌شان را با محیط اطراف رهگیری می‌کنند. همچنین می‌توان از این سیستم‌ها برای غلبه بر سرعت‌های پایین اینترنت و پوشش‌دهی این شبکه‌ در بسیاری از نقاط روستایی بریتانیا بهره برد. به نظر می‌رسد این پروژه ظرف 18 ماه آینده عملی خواهد شد.
 
یک دانشمند علوم رایانه در دانشگاه لنکستر انگلستان، ایده استفاده از گوسفندها را به‌عنوان ابزاری برای افزایش سرعت اینترنت در یک منطقه روستایی در ولز مطرح کرده است.  به گزارش «ایسنا»، ایده پیشنهادی «پروفسور گوردون بلیر» استفاده از قلاده‌های دیجیتالی در گوسفندها و استفاده از چنین سامانه‌هایی برای رهگیری این حیوانات و همچنین بهره‌گیری از آنها به‌عنوان مسیر هدایت وای‌فای است. «بلیر» به‌تازگی بودجه 267 هزار و 90 دلاری از «شورای تحقیقاتی علوم فیزیک و مهندسی بریتانیا» دریافت کرده تا این پروژه هوشمند را در منطقه «کانوی» در ولز اجرا کند. قلاده‌های مزبور به دوربین‌هایی مجهزند که گوسفندها و مکان آنها و همچنین چگونگی تعامل‌شان را با محیط اطراف رهگیری می‌کنند. همچنین می‌توان از این سیستم‌ها برای غلبه بر سرعت‌های پایین اینترنت و پوشش‌دهی این شبکه‌ در بسیاری از نقاط روستایی بریتانیا بهره برد. به نظر می‌رسد این پروژه ظرف 18 ماه آینده عملی خواهد شد.
 
 

۱ دیدگاه

  • behnam

    behnam

    ایده جالبیه! اگه همه گوسفندها با هم شبکه بشن هر گوسفند مثل یک دکل مخابراتی متحرک عمل میکنه و اینترنت رو از یک منطقه به منطقه دیگه رله میکنه! پاسخ

​​