فناوری اطلاعات

خدمات ابری، مهم‌ترین اولویت سازمان‌ها در سال ۲۰۱۵

منبع: همکاران سیستم
                               
 
میزان سرمایه‌گذاری تصمیم‌گیرندگان ارشد و سیاست‌گذاران فناوری سازمان‌ها روی تکنولوژی‌های امنیتی طی سال ۲۰۱۵ میلادی ۴۶ درصد افزایش می‌یابد و در مقابل پیش‌بینی شده است کسب‌وکارها در سراسر جهان در سال جدید میلادی ۴۲ درصد بیشتر از سال قبل در زمینه خدمات پردازش ابری هزینه کنند.
بررسی‌ها همچنین نشان داده است که در سال ۲۰۱۵ میلادی ۳۸ درصد بر هزینه‌کرد سازمان‌ها در حوزه ابزارهای تحلیلی افزوده می‌شود، بودجه بخش خدمات ذخیره‌سازی اطلاعات ۳۶ درصد افزايش يافته و در زمینه خدمات بی‌سیم و موبایلی هم رشد ۳۵ درصدی بودجه سازمان تجربه می‌شود.
کارشناسان بر این باورند که طرح‌های مربوط به خدمات پردازش ابری مهم‌ترین اولویت بخش IT بسیاری از سازمان‌ها محسوب می‌شود و ۱۶ درصد آن‌ها گفته‌اند که این قبیل خدمات را هرچه سریع‌تر در اختیار می‌گیرند.
مرکز IDG در گزارش آماری خود همچنین پیش‌بینی کرده است که بخش اعظم خدمات ابری عرضه شده در سازمان‌های سراسر جهان بر ارتقا خدمات و روش‌های افزایش درآمد تاکید داشته باشند.
این آمارها را مرکز IDG در آخرین گزارش خود با نام «مطالعه پیش‌بینی Computerworld ۲۰۱۵» منتشر کرده است. 
هدف از این مطالعه مشخص شدن اولویت سازمان‌ها در سال ۲۰۱۵ میلادی برای پرداخت هزینه، در اختیار گرفتن فناوری و به‌روزرسانی خدمات بوده است.
در این مطالعه ۱۹۴ نفر حپور داشتند که ۵۵ درصد آنها مدیران IT سازمان‌ها بودند. ۱۹ درصد این افراد در مراکز IT متوسط فعالیت می‌کردند، ۱۶ درصد نقش‌های تخصصی IT را برعهده داشتند و ۷ درصد مدیریت کسب‌وکار فناوری را انجام می‌دادند.

​​