تبلت

5 دلیل برای خرید یک تبلت ویندوزی

منبع: دیجی کالا
هنگام خرید تبلت باید فاکتورهای زیادی را در نظر بگیرید. یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین این پارامترها، سیستم‌عامل دستگاه است. بر اساس آمار، تا این لحظه تبلت‌های اندرویدی و آیپدهای شرکت اپل با سیستم iOS در بازار پیشرو هستند و رقابت جانانه‌ای را به راه انداخته‌اند. اما از ویندوز چه خبر؟ سهم ویندوز از بازار تبلت‌ها روز به روز بیشتر می‌شود. اما هنوز این سیستم‌عامل محبوب و همه فن‌حریف نتوانسته به جایگاه حقیقی خود در بازار تبلت‌ها دست پیدا کند. در ادامه به 5 دلیل منطقی برای خرید یک تبلت ویندوزی اشاره خواهیم کرد:
 
 
1.    یک تبلت ویندوزی درست مثل یک کامپیوتر یا لپتاپ ویندوزی عمل می‌کند. سیستم‌عامل این تبلت‌ها همان ویندوز کامل مایکروسافت است. یعنی هر کاری که با یک PC می‌توان انجام داد، توسط تبلت ویندوزی هم امکان‌پذیر است.  
2.    شما هم حتما شنیده‌اید که اندروید و iOS از حیث اپلیکیشن، اوضاع خیلی خوبی دارند. اما پیشینه ویندوز و نرم‌افزارهای رنگارنگ این سیستم‌عامل مجبوب را دست کم نگیرید. تقریبا تمامی نرم‌افزارهای ویندوزی (حتی برنامه های ویندوزی دسکتاپی) بر روی یک تبلت ویندوزی قابل نصب‌اند. مجموعه آفیس هم که جای خود را دارد.
3.    شما در اکوسیستم ویندوز می‌توانید ماوس، کیبورد، هارد اکسترنال، فلش مموری یا حتی درایو نوری خود را به تبلت وصل کرده و از کاربری بدون نقص آن لذت ببرید.
4.    این روزها تمام تولیدکنندگان مطرح، از جمله سامسونگ و ال‌جی، تلاش می‌کنند قابلیت مالتی تسکینگ و چند پنجره‌ای را در دستگاه‌های خود پیاده‌سازی کنند. اما باید پذیرفت که باز کردن چند پنجره و کار کردن در آن‌ها تخصص ویندوز است. سال‌هاست که مایکروسافت این قابلیت کاربردی را در سیستم‌عامل خود گنجانده.
5.    سیستم‌عامل ویندوز مدت‌هاست که در محیط‌های اداری مورد استفاده قرار می‌گیرد. متخصصان شبکه از زیر و بم دستگاه‌های ویندوزی مطلع‌اند. این تبلت‌ها بهترین گزینه برای استفاده در محیط‌های اداری هستند.

​​