تلفن همراه

اعلام آمادگی برای تولید موبایل و تبلت در ایران

مدیرعامل سامسونگ در ایران در واکنش به اعلام وزارت ارتباطات مبنی بر لزوم همکاری این شرکت در تولید و انتقال دانش فنی به ایران به جای فروشندگی صرف گفت: در تولید مانیتور، تلویزیون و لوازم خانگی همکاری داریم و از پیشنهاد تولید موبایل و تبلت در ایران استقبال می‌کنیم.
خانپور، رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای استان تهران در مراسم افتتاح مرکز تخصصی مهندسی سامسونگ در ایران اظهار داشت: در اواخر خردادماه 93 طی تفاهمی میان سازمان فنی و حرفه ای و سامسونگ کره مقرر شد سازمان فنی و حرفه‌ای استانداردهای بین‌المللی حرفه‌های زیرمجموعه فعالیت این شرکت را براساس استانداردهای سازمان بین‌المللی کار تعریف کند و سامسونگ نیز فراهم کردن زمینه آموزش رایگان سالانه 600 کارآموز ایرانی را عهده‌دار شود.
 
رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای استان تهران افزود: در این مرکز مهارت‌های تعمیر تجهیزات الکترونیکی از جمله موبایل، لپ‌تاپ و تبلت و نصب و تعمیر محصولات صوتی و تصویری، ماشین لباسشویی، کولر و یخچال به کارآموزان آموزش داده می‌شود.
 
وی ادامه داد: بخشی از افرادی که دراین مرکز آموزش می‌بینند توسط همکارهای سامسونگ در ایران استخدام می‌شوند و باقی نیز وارد بازار کار خواهند شد.
 
خانپور با بیان اینکه 50 درصد از ظرفیت سالانه این مرکز به مشمولان سازمان بهزیستی که امکان آموزشی کمتری داشتند از جمله کودکان کار، معلولان و زنان سرپرست خانوار تخصیص یافته گفت: امیدواریم بتوانیم این همکاری را با دیگر برندهای جهانی فعال در ایران برقرار کنیم.
 
در این مراسم همچنین دوک پارک مدیرعامل سامسونگ در ایران در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس که پرسید اخیراً با راه‌اندازی نسل سه و چهار موبایل در ایران و تجدید بازار رو به رشد موبایل و تبلت، معاون وزیر ارتباطات گفته به سامسونگ اعلام کرده‌ام که با روند فعلی فعالیت‌های سامسونگ در ایران به عنوان فروشنده سلف مخالف است و این شرکت باید تکلیف خود را برای همکاری در تولید و انتقال دانش فنی در ایران روشن کند گفت: سامسونگ تاکنون در زمینه تولید مانیتور و تلویزیون با همکاری طرف‌های ایرانی سرمایه‌گذاری داشته و از حدود 4 ماه پیش پس از یک وقفه کاری، بار دیگر تولید لوازم خانگی سامسونگ در ایران از سر گرفته شد و درباره تولید موبایل و تبلت نیز اگر هریک از شرکت‌های ایرانی از جمله اپراتورهای موبایل پیشنهادی در مورد تولید محصول در ایران داشته باشند استقبال خواهیم کرد.
 
وی همچنین با اشاره به پیش‌بینی روابط ایران و کره در پی مذاکرات و تأثیر آن بر تجارت دو کشور تصریح کرد: اکنون به دلیل محدودیت‌ها با مشکلات بسیاری مواجه هستیم که به دلیل روابط خوب دو کشور و شریک‌های ایرانی بر مشکلات غلبه کردیم اما در مجموع از طرف سامسونگ اعلام می‌کنم که این شرکت برنامه ای برای کاهش سرمایه‌گذاری در ایران ندارد.

​​