بازار سرمایه

رشد 0.5 درصدی درآمد اپراتورهای جهان در نیمه اول 2014

بر اساس گزارش جدید منتشر شده از سوی مرکز Infonetics Research، در نیمه نخست سال 2014 میلادی درآمد اپراتورهای جهان از ارایه خدمات مخابراتی با رشد 0.5 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل 385.5 میلیارد دلار محاسبه شد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، مهم‌ترین مناطقی که در این دوره زمانی توانستند بر درآمدهای مخابراتی خود بیافزایند شامل منطقه کارائیب و آمریکای لاتین(CALA)، آسیا پسیفیک و آمریکای شمالی می‌شوند.

در این گزارش گفته شد که برای نخستین بار، در دوره زمانی زمان یاد شده درآمد اپراتورهای موبایلی در چین از خدمات صوتی کاهش یافت و البته درآمد این شرکت‌های مخابراتی از خدمات پهن‌باند بیشتر از خدمات پیامک محاسبه شد.

درآمد خدمات پهن‌باند موبایلی در نیمه نخست سال 2014 میلادی نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 26 درصدی را تجربه کرد و اوپراتورها بیشترین رشد را در این زمینه تجربه کردند.

بیشترین درآمدهای مخابراتی در این دوره زمانی 6 ماه از آن کشورهای اروپایی شد و البته شرکت‌های بزرگی چون Deutsche Telekom،‌ Orange، Telecom Italia، Telefónica و Vodafone درآمد کمی از این بازار کسب کردند.


​​