بازار سرمایه

عربستان امسال 37میلیارد دلار در بخش ICT سرمایه‌گذاری می‌کند

مرکز تحقیقاتی IDC در تازه‌ترین پیش‌بینی‌های خود اعلام کرد که طی سال 2015 میلادی برای محصولات و خدمات ICT در کشور عربستان سعودی بیش از 36.95 میلیارد دلار پول پرداخت می‌شود.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، خدمات فناوری در عربستان سریع‌ترین رشد را خواهند داشت و این در حالی است که پیش‌بینی می‌شود در سال 2015 میلادی خدمات چندگانه ابری به دلیل انعطاف‌ بالا و کاربری فراوان بسیار مورد توجه مدیران فناوری منطقه خاورمیانه قرار می‌گیرند.

«عبدالعزیز الهلائیل» مدیر منطقه‌ای IDC در کشورهای عربستان، کویت و بحرین در این خصوص توضیح داد: «پیش‌بینی می‌کنیم طی 12 ماه پیش‌رو سازمان‌ها و کسب‌وکارها در عربستان سعودی سرمایه‌گذاری‌های خود را در فناوری‌های مربوط به سیستم‌های پردازش ابری، سیستم‌های موبایلی، خدمات تحلیلی و شبکه‌های اجتماعی افزایش دهند».

او در ادامه گفت: «افزایش به‌کارگیری ابزارهای کاربردی، دستگاه‌های موبایلی، شبکه‌های رسانه‌ای و دیگر فناوری‌ها در سال 2015 میلادی در بسیاری از سازمان‌های سعودی دیده خواهد شد و بر این اساس پیش‌بینی می کنیم در این سال سرمایه‌گذاری‌های فراوانی در این زمینه صورت گیرد».


​​