فناوری اطلاعات

با CES2015: اینتل با پردازنده Cherry Trail به تبلت‌های ارزان جانی دوباره می‌دهد

منبع: زومیت
در کنار معرفی پنجمین نسل از پردازنده‌های Broadwell، اینتل نسل جدیدی از پردازنده‌های Atom خود را با نام Cherry Trail معرفی کرد. این پردازنده در واقع جایگزین چیپ‌های پردازشگر Bay Trail خواهد شد که هم‌اکنون روی تبلت‌های پایین رده و دستگاه‌های هیبردی قرار دارد.
 
پردازنده جدید Cherry Trail اینتل به شکلی طراحی شده که از همان فرآیند تولید ۱۴ نانومتری استفاده کند، درست شبیه تکنولوژی که اینتل در ساخت آخرین نسل پردازشگر‌های Broadwell خود به کار برده است. اولین گروه از محصولات مبتنی بر پردازشگر Cherry Trail اوایل نیمه دوم امسال در تبلت‌ها جای خواهد گرفت.
 
پردازنده تازه از راه رسیده اینتل فایده‌های بسیاری دارد. بزرگترین آن را شاید امکان پشتیبانی از دیتا‌های موبایل LTE-ADVANCED در تبلت‌های ارزان قیمت دانست. اما مشتریان می‌توانند بهبود در عمر باتری، گرافیک، عملکرد کلی تبلت‌های ارزان قیمت و همچنین مدیریت بهتر بازی‌های 3D و ویدیو‌های با رزولوشن بالا را از این پردازشگر انتظار داشته باشند.
 
تاکنون اینتل وارد جزییات نشده و هنوز خبری از بنچمارک‌ها یا اطلاعات بیشتر از این پردازنده در دست نیست. به احتمال زیاد نیز در طول مراسم CES از این موضوع خبری نخواهد شد و اینتل ترجیح می‌دهد خبر‌های خوش‌حال کننده را بیشتر کمپانی‌های تولید کننده به کاربران اعلام کنند.

​​