لبه تکنولوژی

با CES 2015: فناوری RealSense اینتل و پینگ‌پنگ با پهپاد‌ها

منبع: زومیت
در صورتی که ویدئوی مربوط به کنفرانس خبری اینتل در CES را مشاهده کرده باشید، با پهپادهای مجهز به فناوری دوربین RealSense این کمپانی با نام AscTec Firefly آشنا شده‌اید. پهپاد اینتل قادر است بدون برخورد با موانع، بصورت هوشمند مسیر تعیین شده را طی کند که این موضوع پیشرفت خارق‌العاده‌ای در زمینه‌ی توسعه‌ی پهپاد‌های هوشمند است.
 
اینتل در جریان کنفرانس خود در نمایشگاه CES 2015 از پهپادهای خود پرده برداشت. اما این پهپادها تفاوت عمده‌ای با سایر نمونه‌های موجود در نمایشگاه دارند و آن امکان طی کردن مسیر مشخص شده بدون دخالت عامل انسانی است. شاید از خود بپرسید که این موضوع چندان سخت نیست، اما در صورتی که موانعی جلوی این پهپاد قرار گیرد، وضعیت چگونه خواهد بود؟ اینتل با تجهیز این محصولات به فناوری دوربین RealSense امکان اطلاع از موانع و واکنش آنی را فراهم آورده است. فایرفلای قادر است بصورت آنی در برابر موانع و اشیایی که به آن نزدیک می‌شوند واکنش نشان داده و از آن دور شود.
 
سه نفری که پهپاد مورد نظر را احاطه کرده‌اند، به ترتیب به فایرفلای نزدیک می‌شوند، اما این پهپاد با درک کاهش فاصله و امکان برخورد بصورت آنی با حرکت در جهت عکس، از فرد مورد نظر دور می‌شود. برایان کرازنیچ این صحنه را با عنوان Game of Drones توصیف کرد. همچنین در این کنفرانس تونلی پر از موانع نمایش داده شده که فایرفلای بصورت موفقیت آمیز و بدون برخورد با موانع از آن عبور کرد.

​​