لبه تکنولوژی

با CES 2015: رایانه جدید اینتل به اندازه دگمه

شرکت اینتل در بزرگترین نمایشگاه محصولات الکترونیکی و دیجیتالی جهان موسوم به CES 2015 رایانه شخصی جدیدی عرضه کرد که به اندازه دگمه است و برای فناوری‌های پوشیدنی ساخته شده است.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این رایانه بسیار کوچک با نام Curie شناخته می‌شود و مبتنی بر تراشه‌های سیستمی SoC اینتل برای دستگاه‌ها و فناوری‌های پوشیدنی ساخته شده است.

پیش‌بینی شده است این ماژول در نیمه دوم سال 2015 میلادی وارد بازار جهانی شود و از مهم‌ترین قابلیت‌های به کار رفته در آن می‌توان به تراشه Quark SE SoC،‌ رادیو بلوتوثی کم‌مصرف، حسگر 6 محوری جامع، شتاب‌سنج، ژیروسکوپ و باتری قابل شارژ اشاره کرد.

این رایانه بسیار کوچک شامل 384 کیلوبایت حافظه فلش می‌شود و برای آن حافظه SRAM را ظرفیت 80 کیلوبایت در نظر گرفته شده است.

«برایان کرزانیچ» مدیرعامل شرکت اینتل با معرفی این محصول در نمایشگاه CES 2015 توضیح داد که اندازه بسیار کوچک Curie به آن مک می‌کند در نسل جدید تمام فناوری‌های پوشیدنی مورد استفاده قرار گیرد.

اینتل همچنین از آغاز همکاری‌های جدید با شرکت Oakley خبر داد تا فعالیت‌های خود را در زمینه فناوری‌های پوشیدنی ارتقا دهد.

از دیگر اخبار منتشر شده توسط اینتل در نمایشگاه CES 2015 همکاری با شرکت HP در زمینه فناوری‌های سه‌بعدی و توسعه پلتفورم چندگانه امنیتی True Key بود.


​​