تحلیل بازار

با CES 2015: نمایشگاه CES 2015 بزرگترین گردهمایی تاریخ شد

امسال نیز مانند سال‌های گذشته بزرگترین  نمایشگاه محصولات الکترونیکی و دیجیتالی جهان موسوم به CES 2015 در لاس‌وگاس آمریکا برگزار شد و توجه میلیون‌ها نفر از سراسر جهان را به خود جلب کرد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، مرکز VentureBeat در این خصوص توضیح داد که از نظر وسعت و تعداد شرکت‌کنندگان، CES 2015 بزرگترین نمایشگاه برگزار شده در طول تاریخ لقب گرفته است.

در این اتفاق بزرگ بیش از 170 هزار شرکت‌کننده حضور داشتند که 45 هزار نفر آنها از خارج آمریکا در نمایشگاه شرکت کردند و البته این رقم نسبت به 160 هزار شرکت کننده سال قبل بیشتر بود.

"گری شاپیرو" مدیرعامل موسسه محصولات الکترونیکی مصرفی(CEA) که متولی اصلی نمایشگاه CES محسوب می‌شود گفت: «نمایشگاه بزرگ CES در شرایطی اجرا شد که توانستیم به تمام اهداف از پیش تعیین شده برسیم. این اتفاق به تمام شرکت‌کنندگان این حس را القا کرد که نوآوری بهترین راهکار جهانی برای بهبود زندگی و ارتقا کیفیت محیط زیست محسوب می‌شود و بهترین خدمات بهداشتی، امنیتی و عمومی با همین نوآوری‌ها به دست مردم می‌رسد».

بر اساس گزارش‌های موجود گفته می‌شود یکی از بزرگترین نمونه‌های نمایشگاه CES سال 2009 میلادی برگزار شده بود که در آن 130 هزار نفر حضور داشتند و تا آن زمان رکورد بزرگترین نمایشگاه جهان به CES 2009 اختصاص یافته بود.


​​