سخت‌افزار

با CES 2015: شارپ نخستین تلویزیون 8 هزار پیکسلی جهان را عرضه کرد

شرکت شارپ در بزرگترین نمایشگاه محصولات الکترونیکی و دیجیتالی جهان موسوم به CES 2015 نسل جدید گیرنده‌های تلویزیونی خود را به نمایش گذاشت.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، از جمله تلویزیون‌های شرکت ژاپنی شارژ که توجه همگان را به خود جلب کرده است می‌توان به مدل 85 اینچی آن اشاره کرد که قادر است تصاویر را با کیفیت 8 هزار پیکسلی به نمایش بگذارد، مدل 120 اینچی که با کیفیت 4 هزار پیکسل عرضه شده است و تلویزیون 60 اینچی که بخش‌های صفحه‌نمایش آن برحسب نیاز کاربر می‌تواند به صورت عمودی یا افقی کنار یکدیگر قرار بگیرد.

تلویزیون 85 اینچی شارپ به گونه‌ای ساخته شده است که می‌تواند تصاویر را با کیفیت 7680 در 4320 پیکسل به نمایش بگذارد و به گفته کارشناسان، این نخستین گیرنده تلویزیونی جهان با کیفیت 8 هزار پیکسل محسوب می‌شود.

سرعت نمایشگر تصاویر روی نمایشگر این محصول 120 هرتز و کیفیت تصویر آن 12 بیت در هر پیکسل است و پیش‌بینی می شود که این محصول اوایل سال 2016 میلادی وارد ژاپن شود.

تلویزیون 120 اینچی این شرکت که قادر است تصاویر را با کیفیت 4 هزار پیکسل به نمایش بگذارد، به عنوان یک دیوار دیجیتالی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد و برای سالن‌های کنفرانس و کلاس‌های درس کارایی دارد.

تلویزیون دیگر این شرکت با اندازه 60 اینچ به گونه‌ای ساخته شده است که کاربران می‌توانند بخش‌های مختلف آن را مطابق سلیقه خود کنار هم بگذارند تا نمایشگر نهایی را براساس طراحی محیط پیرامون در اختیار بگیرند.


​​