فناوری اطلاعات

مایکروسافت خدمات ابری خود را گسترش داد

منبع: فارس
شرکت مایکروسافت با به روزکردن خدمات کلود خود موسوم به آزور به کاربران امکان می‌دهد تا به طیف گسترده‌تری از خدمات دسترسی داشته باشد.
از جمله امکانات سرویس‌های به روز شده کلود آزور می‌توان به سازگاری آن با حداکثر 32 هسته مجازی یا virtual core، بهبود امکانات امنیتی برای ذخیره سازی اطلاعات و ارتقای کلیدهای امنیتی آنها و ... اشاره کرد.
مایکروسافت می‌گوید اقداماتی از این دست بخشی از فرایند به روزرسانی مدام خدمات کلود آزور این شرکت است. مایکروسافت تلاش دارد این خدمات را برای توسعه دهندگان و شرکت های تجاری از یکدیگر جدا کند و به هر یک خدمات تخصصی متناسب را ارائه دهد.
 
از جمله امکانات اولیه آزور آن است که به کاربران کمک می کند تا از طریق نسخه های مختلف سیستم عامل ویندوز  به برنامه های همراه متصل شوند و به سادگی داده های مورد نظرشان را در فضای مجازی ذخیره کنند. همچنین برنامه نویسان به سادگی می توانند با استفاده از مهارتهای خود و با استفاده از دات نت و ویژوال استودیو برنامه های خود را در محیط آزور اجرا کنند.
 
Key Vault یکی از ویژگی های جالب ویندوز آزور است که به کاربران امکان می دهد کلیدهای رمزگذاری خود برای حفاظت از داده های حساس را ذخیره و مدیریت کنند. شرکت آمازون قبلا این خدمات را بر روی سرویس کلود AWS خود ارائه می داد.

​​