امنیت

کسپرسکی رادار آنلاین تهدیدات سایبری را راه‌اندازی کرد!

رادار آنلاین کسپرسکی به عنون ابزاری برای شناسایی عملیات پیشرفته سایبری و ارزیابی میزان رشد و نفوذ تهدیدات راه‌اندازی و در دسترس عموم قرار گرفت.
 
به گزارش روابط عمومی پاد، عملیات‌های پیچیده بیش از پیش به یکی از ابعاد برجسته خرابکاری‌های سایبری تبدیل شده است. کسپرسکی سرویس آنلاینی را برای گردآوری اخبار و اطلاعات مربوط به پیشرفته‌ترین عملیات های سایبری راه‌اندازی کرده است. در این پروژه که مرجع حملات سایبری سازمان‌یافته نام دارد گروه بین‌المللی متخصصان تجزیه و تحلیل کسپرسکی (GReAT) یافته‌ها و مطالعات خود را به‌اشتراک می‌گذارند.
 
در حال حاضر این سرویس جدید دربردارنده 29 تحقیق عمده روی حملات سازمان‌یافته از جمله Regin، Dark Hotel، و Cloud Atlas است که سال‌ها تحقیق و مطالعه روی آنها انجام شده است. این سرویس امنیتی به کاربران امکان می‌دهد با نحوه فعالیت و تاثیرگذاری هریک از عملیات سایبری آشنا شوند.
 
هر حمله سایبری به شکل کشتی در یک بازه زمانی به نمایش درآمده است. هرچه شکل کشتی بزرگ‌تر باشد، طول دوره فعالیت تهدید سایبری مورد نظر پرسابقه‌تر بوده است. دُم کشتی نیز نشان‌دهنده فاصله زمانی شناسایی اولین نمونه از بدافزار مورد نظر تا انتشار نتایج این تحقیق است.
 
این سرویس لینک‌ها و اطلاعات جامعی مربوط به عملیات سایبری، از جمله منطقه جغرافیایی حملات و آلودگی‌ها، شیوه انتشار بدافزارها، اهداف مهاجمان سایبری و ویژگی‌های هر حمله را دربرمی‌گیرد. سرویس جدید کسپرسکی همچنین از امکان فیلتر حملات براساس شاخصه‌های مختلف را فراهم می‌کند. برای مثال می‌توان اطلاعات مربوط به حملاتی را مشاهده کرد که کسب و کارهای بخش خصوصی، در کشور مشخص با شیوه مشخصی را هدف قرار داده است.
 
الکساندر گوستف، مدیر امنیتی ارشد کسپرسکی می‌گوید: «چهار سال پیش حملات سایبری را تهدیدات پراکنده و کم‌اهمیتی تلقی می‌کردیم، اما امروزه شاهد موج فزاینده‌ای از حوادث سایبری هستیم. حال این حملات جایگاه و اهمیت خاصی پیدا کرده و توجه ویژه‌ای را طلب می‌کند. به همین دلیل این سرویس آنلاین جدید را راه‌اندازی کرده‌ایم. هدف ما نمایش وسعت عملیات پیشرفته سایبری و ارائه ابزاری برای ارزیابی میزان رشد و نفوذ آنهاست. تنها در سال 2014 بیش از 4 هزار و 400 قربانی حملات سازمان‌دهی شده را در حوزه کسب و کار شناسایی کردیم.»
 
برای دسترسی به این سرویس آنلاین می‌توانید به نشانی apt.securelist.com مراجعه کنید.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

​​