باندپهن

«ایلان موسک» اینترنت را به فضا می‌برد

«ایلان موسک» که با فعالیت‌های خود می‌کوشد فرآیند زندگی روی کره مریخ را سرعت ببخشد، پروژه جدیدی برای انتقال اینترنت به فضا مطرح کرده است.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، مدیرعامل شرکت خودروسازی Tesla Motors و شرکت فضایی SpaceX در آخرین صحبت‌های خود اعلام کرد از ناوگان ماهواره‌ای خود استفاده می‌کند تا سرعت اینترنت را افزایش دهد و امکان دسترسی ساکنان مناطق دور افتاده به فضای مجازی را فراهم آورد.

موسک که روز گذشته در یک برنامه خصوصی در سیاتل شرکت کرده بود، اعلام کرد که با سرمایه‌گذاری‌های فراوان پروژه انتقال اینترنت به فضا را پیش می‌برد.

اگرچه طرح جدید موسک مزایای فراوانی را برای ساکنان کره زمین به همراه می‌آورد، این مرد قصد دارد با سرمایه‌های خود شهر مریخی بسازد.

موسک به خبرگزاری بلومبرگ گفت: «ما این پروژه را به عنوان یک منبع درآمدزای طولانی‌مدت در مرکز SpaceX تعریف کرده‌ایم و طی آن می‌کوشیم شهری را روی کره مریخ بسیازیم».

البته او جزییات این طرح را به طور دقیق بازگو نکرد و مشخص نشد که سرمایه‌گذاری مربوطه به چه صورت در این پروژه انجام می‌شود. اما موسک گفت که با پایان این پروژه قصد دارد ماهواره‌های خود را به فروش برساند و از این طریق درآمدزایی کند.

موسک اعلام کرد که مرکز SpaceX برای این پروژه بیش از 4 هزار ماهواره به فضا می‌فرستد که آنها در فاصله 750 مایلی از سطح زمین حرکت می‌کنند.


​​